Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2014, 12:36

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Final Fantasy XIII debiutuje na komputerach PC

Za kilka godzin w sklepie Steam odbędzie się oficjalna premiera PC-towej wersji gry Final Fantasy XIII od firmy Square Enix. Tytuł sprzedawany jest w cenie wynoszącej około 50 zł.

Dostępna na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360 od 2010 roku gra Final Fantasy XIII firmy Square Enix debiutuje dziś w cyfrowej dystrybucji w wersji na komputery osobiste. Tytuł zostanie odblokowany wieczorem w sklepie Steam, gdzie sprzedawany jest obecnie w ramach pre-orderów w cenie 11,69 euro (około 49 zł, po premierze koszt zakupu wzrośnie do 12,99 euro, czyli około 54 zł). Projekt możecie zamówić również u polskich sprzedawców, których oferty znajdziecie w ramce obok. Jest to pierwsza odsłona trylogii Final Fantasy XIII, w którą mogą zagrać użytkownicy PC-tów. Pozostałe dwie części, Final Fantasy XIII-2 i Lightning Returns: Final Fantasy XIII, ukażą się wiosną przyszłego roku. Przed zakupem warto jeszcze sprawdzić wymagania sprzętowe produkcji. Nie są one zbyt wysokie, ale warto zauważyć, ze tytuł potrzebuje aż 60 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym. Natomiast w razie problemów podczas zabawy, odsyłam do naszych poradników.

Final Fantasy XIII debiutuje na komputerach PC - ilustracja #1

Final Fantasy XIII debiutuje na komputerach PC - ilustracja #2W Final Fantasy XIII trafiamy do świata Cocoon, którego mieszkańcy żyją w ciągłym strachu przed inwazją ze strony Pulse. Gdy pewnego dnia w mieście Bodhum wykryto uśpione wrogie fal'Cie (nieśmiertelna istota, dysponująca potężną mocą), cała populacja została skazana na śmierć, ale bohaterowie gry nie zamierzają się poddać i postanawiają uciec przed ścigającymi ich władzami.

Produkcja wzbudziła swego czasu mieszane uczucia wśród fanów serii, ale mimo wszystko udało się jej odnieść wielki sukces, sprzedając się w krótkim czasie w ilości około 5,5 mln egzemplarzy. Obecnie, oprócz prac nad przeniesieniem kolejnych dwóch odsłon Final Fantasy XIII na PC-ty, deweloperzy ze Square Enix zajmują się także grą Final Fantasy XV.