Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2014, 19:39

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Trylogia Final Fantasy XIII zadebiutuje na PC. Znamy wymagania sprzętowe [news zaktualizowany]

Potwierdziły się niedawne doniesienia, jakoby trylogia Final Fantasy XIII już wkrótce miała pojawić się w wersji na komputery osobiste. Studio Square Enix ogłosiło, że część pierwsza udostępniona zostanie już 9 października, a pozostałe dwie – wiosną przyszłego roku. Poznaliśmy również wymagania sprzętowe omawianego tytułu.

Na łamach serwisu Steam pojawiły się wymagania sprzętowe Final Fantasy XIII. Możecie się z nimi zapoznać albo za pośrednictwem platformy Valve, albo też znaleźć je w treści niniejszego wiadomości.

Trylogia Final Fantasy XIII pojawi się na PC. - Trylogia Final Fantasy XIII zadebiutuje na PC. Znamy wymagania sprzętowe [news zaktualizowany] - wiadomość - 2014-09-19
Trylogia Final Fantasy XIII pojawi się na PC.

Wczoraj informowaliśmy Was o możliwym debiucie serii Final Fantasy XIII w wersji na komputery osobiste. Nie były to informacje do końca pewne, ponieważ wszelkie domysły opieraliśmy wówczas wyłącznie na logo platformy Steam umieszczonym na łamach oficjalnej strony gry. Dzisiaj otrzymaliśmy jednak potwierdzenie z samej góry. Studio Square Enix oficjalnie ogłosiło pojawienie się trylogii Final Fantasy XIII na PC. Pierwsza odsłona cyklu o tym samym tytule zadebiutuje już 9 października tego roku. Będzie ją można nabyć w cenie 12,99 euro (15,99 dolarów albo 10,99 funtów) za pośrednictwem internetowego sklepu Square Enix albo platformy firmy Valve. W przypadku tej drugiej opcji kupujący otrzymają 10-procentową obniżkę.

Pozostałe części omawianej trylogii – tj. Final Fantasy XIII-2 (kontynuacja wspomnianego już jRPG-a) oraz Lightning Returns: Final Fantasy XIII (najnowsza odsłona, podtrzymująca rozwinięty wcześniej wątek fabularny) pojawią się w wersji na komputery osobiste wiosną przyszłego roku. Co ciekawe, w przypadku wszystkich trzech wymienionych produkcji udostępnione zostaną tzw. Steam Trading Cards, które gracze będą mogli za pośrednictwem platformy Valve zbierać i stosować jako środek wymiany z innymi osobami.

A jak Wy, Drodzy Czytelnicy, zapatrujecie się na rychłe pojawienie się tego konsolowego portu?

W marcu 2010 roku zadebiutowała pierwsza część trylogii, Final Fantasy XIII. Dwa lata później, w lutym, pojawiła się kontynuacja wspomnianego jRPG-a - Final Fantasy XIII-2, natomiast na początku tego roku światło dzienne ujrzała ostatnia odsłona o tytule Lightning Returns: Final Fantasy XIII. Seria ostatecznie odniosła spory sukces, trafiając do sklepów na całym świecie w nakładzie 11 milionów egzemplarzy.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows XP (SP2)
 • Procesor: 2GHz Dual Core CPU
 • Dysk twardy: 30 GB wolnego miejsca
 • Pamięć operacyjna: 1 GB
 • Karta grafiki: Nvidia GeForce z serii 8/AMD Radeon z serii HD 2000 VRAM 256MB lub lepsza
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna biblioteką z DirectX 9.0c

Zalecane wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows Vista/Windows 7/Windows 8
 • Procesor: Intel Core 2 Quad (2,66) GHz albo AMD Phenom II X4 (2,8 GHz)
 • Dysk twardy: 30 GB wolnego miejsca
 • Pamięć RAM: 1 GB
 • Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 460 albo AMD Radeon HD 5870
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z biblioteką DirectX 9.0c