Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2014, 20:37

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Crusader Kings II – sprzedano ponad milion egzemplarzy gry

Studio Paradox Interactive ogłosiło dzisiaj, że jak dotąd udało się im sprzedać ponad milion egzemplarzy Crusader Kings II. Oprócz tego deweloperzy pochwalili się paroma innymi interesującymi statystykami związanymi z tą dwuletnią już grą strategiczną.

Sprzedano ponad milion kopii gry Crusader Kings II: Mroczne Wieki. - Crusader Kings II – sprzedano ponad milion egzemplarzy gry - wiadomość - 2014-09-18
Sprzedano ponad milion kopii gry Crusader Kings II: Mroczne Wieki.

Paradox Interactive, studio odpowiedzialne między innymi za grę Crusader Kings II: Mroczne Wieki, poinformowało, że w ciągu dwóch lat udało się im sprzedać ponad milion kopii wspomnianego RTS-a. Statystyki te dotyczą wyłącznie wersji na komputery osobiste, ponieważ produkcja ta ukazała się tylko na systemach Windows, Linux oraz Mac. Deweloperzy nie ukrywają zadowolenia z osiągniętego wyniku, dziękując tym samym fanom za tak duże wsparcie. Jak przyznał Fredrik Wester, dyrektor generalny ze studia Paradox:

„Chciałem podziękować każdemu z tego miliona fanów, którzy zakupili Crusader Kings II, doceniających nasze zaangażowanie i poświęcenie w tworzeniu gier. Robimy gry dla osób, które chcą w nie wniknąć głęboko i odkrywać nieskończone możliwości, gdzie każdy gracz tworzy swoją własną wewnętrzną historię […]”

Oprócz tego autorzy pochwalili się również paroma liczbowymi ciekawostkami związanymi z omawianym RTS-em. Okazuje się, że we wspomnianą produkcję codziennie grywa 12 500 osób (średnio każdy z nich spędził przy niej 99 godzin). W każdym miesiącu do średniowiecznego uniwersum wkracza natomiast aż 100 000 grających. Autorom udało się również sprzedać dotychczas łącznie 7 milionów sztuk DLC i innych udostępnionych w ciągu dwóch lat dodatków. Wszystkie te liczby robią spore wrażenie i optymistycznie nastrajają twórców omawianego tytułu, sprawiając, że ci chcą dostarczyć z czasem swoim fanom jeszcze więcej wysokowartościowej treści.