Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPC
Okładka Yatagarasu: Attack on Cataclysm (PC)

Yatagarasu: Attack on Cataclysm PC

Dynamiczna dwuwymiarowa bijatyka, nawiązująca do kultowych produkcji firmy Capcom i czasów świetności automatów NeoGeo, sfinansowana dzięki zbiórce w serwisie Indiegogo. Yatagarasu: Attack on Cataclysm jest ulepszoną i rozszerzoną wersją gry wydanej w 2011 roku jedynie w Japonii.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | indie

PC Windows
Okładka Yatagarasu: Attack on Cataclysm (PC)

producent: PDW/Hotapen

wydawca: Nyu Media

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7lipca2015

7lipca2015

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Yatagarasu: Attack on Cataclysm to sfinansowana dzięki udanej kampanii crowdfundingowej na serwisie Indiegogo, dynamiczna, dwuwymiarowa bijatyka, nawiązująca do kultowych produkcji firmy Capcom i czasów świetności automatów Neo Geo. Tytuł został wydany na platformie PC jako ulepszona i rozszerzona wersja gry stworzonej przez trzech byłych deweloperów ze studia SNK, współautorów m.in. słynnej serii The King of Fighters. Yatagarasu wydane zostało w 2011 roku jedynie w Japonii. Rolę wydawcy jej kontynuacji pełni brytyjskie Nyu Media, specjalizujące się w popularyzacji rynku gier niezależnych z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Fabuła

Yatagarasu w japońskiej mitologii ptak bogini słońca Amaterasu, przedstawiany w postaci trójnogiego kruka. Fabuła gry łączy mity z wydarzeniami z historii Japonii. Cofamy się do początku XX wieku, kiedy to rząd znajdujący się w obliczu rewolucji powołał do życia tajną organizację zabójców Yatagarasu, której zadaniem było stłumienie buntu i eliminacja nieprzychylnych władzy jednostek.

Mechanika

W porównaniu z pierwotną wersją gry, w Yatagarasu: Attack on Cataclysm na PC znacznie rozbudowano kampanię przeznaczoną dla jednego gracza, wzbogacając ją o szereg zupełnie nowych wątków. Licznym zmianom i usprawnieniom poddana została też mechanika rozgrywki. Do dyspozycji graczy oddano kilku nowych bohaterów. Każdy z nich posiada oczywiście swój własny zasób unikatowych ciosów specjalnych, stanowiących uzupełnienie czterech ataków podstawowych oraz dwóch rodzajów kontr – wysokiej i niskiej. Nowe techniki walki otrzymały również postacie znane z pierwowzoru. Na wyższych poziomach zaawansowania możliwe jest przerwanie akcji przeciwnika jeszcze przed jej zakończeniem.

Kwestie techniczne

Istotną i zauważalną zmianą jest wyraźna poprawa szaty graficznej, która – choć nadal utrzymana w oldskulowym stylu – wykonana została w wysokiej rozdzielczości. W warstwie dźwiękowej słyszymy aktorów, użyczających głosu wszystkim grywalnym postaciom. Prócz tego gra oferuje nam unikatowy system komentarzy walk, przygotowany z udziałem czołowych japońskich graczy, wielokrotnych finalistów turniejów bijatyk takich jak Street Fighter. Obok trybów kampanii i arcade, otrzymujemy możliwość gry w trybie multiplayer za pośrednictwem Internetu. Podczas gdy swój pojedynek toczyć dwójka zawodników, na swoją kolej w lobby może oczekiwać nawet do 8 graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 8  

Oczekiwania czytelników: 9.4 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do Yatagarasu: Attack on Cataclysm

Wymagania wiekowe Yatagarasu: Attack on Cataclysm

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Yatagarasu: Attack on Cataclysm

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium IV 3.0 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Yatagarasu Attack on Cataclysm – pecetowa bijatyka 2D odniosła sukces na Indiegogo
Yatagarasu Attack on Cataclysm – pecetowa bijatyka 2D odniosła sukces na Indiegogo

wiadomość12 sierpnia 2013

Byłym pracownikom studia SNK udało się zebrać na serwisie Indiegogo środki potrzebne na wyprodukowanie dwuwymiarowej bijatyki Yatagarasu Attack on Cataclysm. Gra zmierza na pecety i zadebiutuje na początku przyszłego roku.