Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3X360PC
Okładka The King of Fighters XIII (PS3)
OkładkaThe King of Fighters XIII (PS3)

The King of Fighters XIII

The King of Fighters jest trzynastą odsłoną serii bijatyk. Gracze mogą wcielić się w jednego z 30 wojowników i stoczyć widowiskowe pojedynki w kilkunastu ręcznie rysowanych sceneriach 2D.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | PS Plus Premium

The King of Fighters XIII Premiera

22lis2011

PS3 X360

13wrz2013

PC

producent: SNK Playmore wydawca: Atlus Strona oficjalna

Trzynasta część cyklu bijatyk z grafiką 2D. Pierwsze gry z serii King of Fighters ukazały się na początku lat 90. i aż do 2004 roku główną platformą dla tych tytułów były automaty w salonach gier. Trzynastka co prawda także najpierw zagościła w japońskich salonach, ale po poprawkach i dodaniu nowych trybów treningu, wyzwań i historii, a także innych opcji, fani bijatyk mogą się nią cieszyć również w domach.

The King of Fighters XIII oddaje do dyspozycji graczy ponad 30 grywalnych postaci, w tym Mai Shiranui, która na przestrzeni lat stała się jednym z symboli serii (niestety, zabrakło jej w części dwunastej). Podobny powrót, na prośbę fanów, dotyczył także innych znanych postaci, stąd lista wojowników jest o ponad 10 osób większa niż w dwunastce.

Twórcy pozbyli się też kilku używanych wcześniej rozwiązań w mechanice gry, które według graczy nie poprawiały i nie ułatwiały zabawy. W zamian dodali między innymi tryb EX, dzięki któremu w czasie walki możemy ulepszyć prawie każdy z naszych ataków używając wyświetlanych na specjalnym pasku punktów, otrzymywanych w czasie jej trwania.

Grafika The King of Fighters XIII to tradycyjnie już ręcznie rysowane i animowane tła oraz postaci, które dzięki możliwościom współczesnych konsol możemy oglądać w wysokiej rozdzielczości. W porównaniu z dwunastką, modele bohaterów są mniejsze, dzięki czemu widzimy większą część areny, na której walczymy. Zmiana ta również została wprowadzona na prośbę graczy, ponieważ mały zasięg widzenia, był jednym z wielu minusów poprzedniej odsłony gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The King of Fighters XIII

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

The King of Fighters XIII Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1024 MB (GeForce GTS 250 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PS3
X360
PC