Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 czerwca 2015, 13:15

autor: Adrian Werner

Geometry Wars 3: Dimensions wreszcie również na Androidzie

W Google Play zadebiutowała gra Geometry Wars 3: Dimensions, czyli oldskulowa strzelanka, którą już od pewnego czasu mogą cieszyć się użytkownicy iOS.

Posiadacze urządzeń z systemem iOS już od kilku tygodni mogą bawić się grą Geometry Wars 3: Dimensions, czyli najnowszą odsłoną wyśmienitego cyklu oldskulowych strzelanek. Teraz do zabawy wreszcie mogą dołączy także użytkownicy Androida, gdyż produkcja właśnie zadebiutowała w usłudze Google Play.

  1. Geometry Wars 3: Dimensions w Google Play
  2. Geometry Wars 3: Dimensions w App Store

Na obu platformach gra kosztuje ok. 22 złote. Jest to produkcja premium, a więc pozbawiona jakichkolwiek mikropłatności.

Za kultowe dwie pierwsze odsłony odpowiadało studio Bizzare Creations. Właściciel marki, czyli firma Activision, opracowanie „trójki” powierzyła jednak w dobre ręce, gdyż wybrała do tego zadania zespół Lucid Games, który założyli byli pracownicy Bizzare Creations.

W grze sterujemy małym statkiem kosmicznym krążącym po abstrakcyjnych planszach pełnych prostych geometrycznych kształtów oraz szalonych efektów świetlnych. Naszym zadaniem jest oczywiście walka z hordami przeciwników. Co pewien czas musimy także zmierzyć się z potężnymi bossami. W kampanii na przejście czeka ponad pięćdziesiąt starannie zaprojektowanych poziomów, ale dla oddanych fanów cyklu czeka także klasyczny tryb arcade.

Rozgrywka w Geometry Wars 3: Dimensions nie ogranicza się tylko do samotnej zabawy. Zamiast tego autorzy przygotowali także opcję multiplayer. W jej ramach możemy zarówno rywalizować z innymi użytkownikami, jak i połączyć z nimi siły przeciwko sztucznej inteligencji w ramach trybu kooperacyjnego. Dostępne są też stale uaktualniane sieciowe rankingi, pozwalające na porównanie własnych osiągnięć z tymi wypracowanymi przez resztę społeczności.