Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2017, 12:08

autor: Góral

Poznaj Switchblade, czyli Rocket League połączone z League of Legends

W przyszłym roku na rynku zadebiutuje nowa gra free-to-play Switchblade. Będzie to interesujące połączenie motoryzacyjnej produkcji z gatunkiem MOBA.

W Rocket League pojawiły się giwery? Nie, to Switchblade. - Poznaj Switchblade, czyli Rocket League połączone z League of Legends - wiadomość - 2017-09-16
W Rocket League pojawiły się giwery? Nie, to Switchblade.

Studio Lucid Games zapowiedziało bardzo ciekawą produkcję zatytułowaną Switchblade. Deweloper nie odkrył jeszcze wszystkich kart, ale wiemy już, że będzie to motoryzacyjna gra MOBA – takie połączenie Rocket League z League of Legends. Podczas zabawy wcielimy się w sportowców przyszłości, którzy biorą udział w niecodziennych rozgrywkach polegających na niszczeniu wież. Naszym celem ma być zburzenie ich jak największej ilości, a najlepiej wszystkich, przed końcem spotkania. Pomogą nam w tym wybuchające mobki (trzeba będzie je eskortować w pobliże celów) oraz uzbrojone pojazdy o różnych możliwościach. Jedne będą szybkie, inne dysponować mają dużą siłą ognia, nie zabraknie maszyn odpowiedzialnych za naprawianie kolegów z drużyny itd. W trakcie potyczki mamy mieć możliwość zmieniania rodzaju samochodu. Mecze rozgrywać będą się w formacie 5 na 5 graczy, a jedną z ciekawostek jest interaktywny tryb obserwatora, pozwalający na ingerowanie w rozgrywkę.

Switchblade w skrócie:
  • gra free-to-play na konsolę PlayStation 4 i PC-ty;
  • ukaże się w 2018 roku;
  • będzie to motoryzacyjna gra MOBA;
  • podczas zabawy mamy kierować uzbrojonymi pojazdami, niszczyć wieże i chronić wybuchowe mobki.

Niestety na ten moment to wszystkie szczegóły związane z gameplayem. Ujawniono jednak, że Switchblade powstaje w oparciu o technologię Unreal Engine 4, udostępniane będzie w modelu free-to-play i ukaże się na konsoli PlayStation 4 oraz komputerach osobistych w przyszłym roku. Wcześniej odbędą się beta-testy, do których możecie zapisywać się na oficjalnej stronie.

Szykuje się chyba całkiem szalona i, miejmy nadzieję, wciągająca produkcja, ale z osądami poczekajmy jeszcze do prezentacji rozgrywki. Trzymamy jednak kciuki, bo studio Lucid Games to mało znana ekipa, której największym hitem jest Geometry Wars 3: Dimensions. W firmie pracują jednak bardzo doświadczeni deweloperzy. Przypominamy bowiem, że została ona założona przez byłych twórców z nieistniejącego już Bizarre Creations, które dało światu gier wideo świetną serię Project Gotham Racing.

W niszczeniu wież pomogą nam takie oto maszyny. - Poznaj Switchblade, czyli Rocket League połączone z League of Legends - wiadomość - 2017-09-16
W niszczeniu wież pomogą nam takie oto maszyny.