Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Yoshi's Crafted World (Switch)
OkładkaYoshi's Crafted World (Switch)

Yoshi's Crafted World Switch

Yoshi for Nintendo Switch

Trójwymiarowa platformówka stworzona specjalnie na konsolę Nintendo Switch. Gracze wcielają się w znanego z serii gier o Mario Yoshiego – sympatycznego stworka przypominającego dinozaura.

Zręcznościowe | platformówki | na 2 osoby | 2.5D | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Yoshi's Crafted World Premiera Switch

29marca2019

pudełko PL

29marca2019

Nintendo eShop

29marca2019

producent: Good-Feel wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Yoshi's Crafted World

Unravel Two

Super Mario Maker 2

Kirby Star Allies

Yoshi's Crafted World jest przeznaczoną wyłącznie na konsolę Switch trójwymiarową platformówką, stworzoną przez studio Good-Feel i wydaną przez Nintendo. Tytuł zapowiedziano podczas E3 2017. Gracze wcielają się w nim w sympatycznego, przypominającego nieco dinozaura stworka Yoshiego, znanego przede wszystkim z gier z serii Mario (choć zaliczył on już kilka solowych występów, między innymi w Yoshi's Wolly World oraz Yoshi's New Island). Tym razem bohater przenosi się do miniaturowego świata, w którym na szeregu różnorodnych plansz czeka go mnóstwo wyzwań, zarówno zręcznościowych, jak i logicznych oraz złotych monet do zebrania.

Mechanika

Crafted World jest klasyczną platformówką, w której akcję obserwujemy z boku. Sterowany przez gracza bohater może biegać, skakać i rzucać jajkami w przeciwników oraz niektóre elementy otoczenia. Jednak najbardziej istotnym elementem, wyróżniającym ten tytuł spośród innych tego typu produkcji, jest możliwość powtórnego podejścia do każdego etapu przy zmianie perspektywy – w efekcie czego obserwujemy znaną już lokację od drugiej strony. Rozwiązanie to pomaga odnaleźć niektóre sekrety. Poza tym gra oferuje jeszcze inne dodatkowe wyzwania związane z szukaniem znajdziek i kolejnymi powrotami na odwiedzane wcześniej mapy.

Tryby gry

Yoshi's Crafted World można przejść w pojedynkę lub w trybie kooperacji dla dwóch osób. Podczas współpracy każdy steruje własnym stworkiem na współdzielonym ekranie. To świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą pograć razem z dziećmi – gra jest dosyć łatwa, więc sprawdza się doskonale jako przygoda dla nieco młodszych.

Kwestie techniczne

Plansze w Crafted World są stylizowane na kartonowo-papierowe, miniaturowe dioramy. Styl ten nie był dotąd spotykany w grach z sympatycznym dinozaurem w roli głównej i może nieco przywodzić na myśl cykl Paper Mario lub grę Tearaway. Wygląd samego bohatera nawiązuje natomiast do pluszowych maskotek. Całość jest bardzo żywa, kolorowa i przyjemna dla oka.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 5+ GB

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Yoshi's Crafted World cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Yoshi's Crafted World

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.