Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Yoshi's Crafted World (Switch)

Yoshi's Crafted World Switch

Yoshi for Nintendo Switch

Trójwymiarowa platformówka stworzona specjalnie na konsolę Nintendo Switch. Gracze wcielają się w znanego z serii gier o Mario Yoshiego – sympatycznego stworka przypominającego dinozaura.

Zręcznościowe | platformówki | multiplayer | na 2 osoby | 2.5D | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Yoshi's Crafted World (Switch)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

29marca201965dni

29marca2019

pudełko PL

29marca2019

Nintendo eShop

Yoshi jest przeznaczoną wyłącznie na konsolę Switch trójwymiarową platformówką, stworzoną przez studio Good-Feel i wydaną przez firmę Nintendo. Tytuł zapowiedziano podczas E3 2017. Gracze wcielają się w nim w sympatycznego, przypominającego nieco dinozaura stworka Yoshiego, znanego przede wszystkim z gier z serii Mario (choć zaliczył on już kilka solowych występów, między innymi w Yoshi's Wolly World oraz Yoshi's New Island). Tym razem bohater przenosi się do miniaturowego świata, w którym na szeregu różnorodnych plansz czeka go mnóstwo wyzwań, zarówno zręcznościowych, jak i logicznych oraz złotych monet do zebrania.

Mechanika

Yoshi jest klasyczną platformówką, której akcje obserwujemy z boku. Sterowany przez gracza bohater może biegać, skakać i rzucać jajkami w przeciwników i niektóre elementy otoczenia. Jednak najbardziej istotnym elementem, wyróżniającym ten tytuł spośród innych tego typu produkcji, jest możliwość płynnej zmiany strony, z której patrzymy na planszę. Mechanika ta nie tylko ułatwi rozwiązywanie zagadek środowiskowych, ale również umożliwi odnajdywanie niespodzianek i alternatywnych ścieżek. Każdy poziom można bowiem ukończyć dwojako – tradycyjnie lub obierając ukrytą drogę. W ten sposób twórcy zachęcili graczy do dokładniejszej eksploracji etapów.

Yoshi można przejść w pojedynkę lub w trybie kooperacji w maksymalnie dwie osoby. W tym drugim przypadku każdy z graczy steruje swoim Yoshim za pomocą jednego Joy-Cona na współdzielonym ekranie.

Kwestie techniczne

Plansze w Yoshim są stylizowane na kartonowe, miniaturowe dioramy. Styl ten nie był dotąd spotykany w grach z sympatycznym dinozaurem w roli głównej i może nieco przywodzić na myśl cykl Paper Mario. Wygląd samego bohatera natomiast nawiązuje do pluszowych maskotek. Całość jest bardzo żywa, kolorowa i przyjemna dla oka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Yoshi's Crafted World

odpowiednia dla każdego wieku

Podsumowanie Nintendo Direct (Final Fantasy, Animal Crossing, Cities Skylines)
Podsumowanie Nintendo Direct (Final Fantasy, Animal Crossing, Cities Skylines)

wiadomość14 września 2018

Wczoraj odbyła się wrześniowa edycja prezentacji Nintendo Direct, w trakcie której pojawiło się sporo ogłoszeń w związku z nadchodzącymi tytułami. W poniższej wiadomości zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje na temat planów japońskiego koncernu.

Nowa gra z Yoshim w roli głównej zmierza na Nintendo Switch
Nowa gra z Yoshim w roli głównej zmierza na Nintendo Switch

wiadomość13 czerwca 2017

Podczas Nintendo Spotlight na tegorocznych targach E3 gigant z Kioto zapowiedział grę Yoshi, platformówkę dla dzieci z sympatycznym stworkiem znanym z serii Mario. Tytuł zadebiutuje na Nintendo Switch w 2018 roku.