Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4
Okładka Tearaway Unfolded (PS4)
OkładkaTearaway Unfolded (PS4)

Tearaway Unfolded PS4

Udoskonalona wersja trójwymiarowej platformówki studia Media Molecule, która zadebiutowała w roku 2013 na przenośnej konsoli PlayStation Vita. Akcja gry Tearaway Unfolded przenosi nas do magicznego świata, stworzonego w całości z papieru.

Zręcznościowe | platformówki 3D | tytuły ekskluzywne PlayStation | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Tearaway Unfolded Premiera PS4

8września2015

pudełko PL

9września2015

producent: Media Molecule wydawca: Sony Interactive Entertainment wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Tearaway Unfolded to nowa wersja trójwymiarowej platformówki Tearaway, która zadebiutowała w 2013 roku na konsoli PS Vita. Twórcy ze studia Media Molecule rozbudowali tytuł o zupełnie nowe elementy, które związane są z innym sposobem sterowania oraz interfejsem. Powiększyli oni również lokacje, a także poprawili oprawę graficzną, która wspiera teraz obsługę wysokich rozdzielczości.

Produkcja przenosi nas do magicznego świata stworzonego w całości z papieru i kartonu. Bohaterem gry jest mały kurier (chłopiec imieniem Iota lub dziewczynka Atoi - są dwie postacie do wyboru), który chce przekazać graczowi pewną wyjątkowo ważną wiadomość. Naszym zadaniem jest pomóc mu w tym trudnym zadaniu, które wiąże się z podróżą przez wiele pełnych niebezpieczeństw lokacji.

W trakcie zabawy nie tylko pokierujemy ruchami postaci, ale także ułatwiamy jej wędrówkę, wpływając w różny sposób na otoczenie. Przy pomocy panelu dotykowego pada wprawimy w drgania ogromne bębny, podrzucające kurierkę na duże wysokości. W wybranych miejscach rozerwiemy palcami papierową ziemię, przeszkadzając złośliwym stworom. Przesuniemy też różnego rodzaju przedmioty, takie jak platformy i pudełka, a także wywołamy podmuchy silnego wiatru otwierające wcześniej niedostępne ścieżki. Dzięki żyroskopom pada możemy także skierować snop światła na scenografię gry (wywołując np. wzrost roślin) oraz łapać rzucone w stronę ekranu obiekty.

Oprawa graficzna i ścieżka dźwiękowa zachowują specyficzny styl LittleBigPlanet, który stał się znakiem rozpoznawczym Media Molecule. Lokacje wykonano z dużą starannością, a dzięki zastosowaniu odpowiednich sztuczek i silnika odpowiadającego za fizykę otoczenia, rzeczywiście wyglądają jakby dopiero co wyszły spod nożyczek zręcznego artysty.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 156 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.9 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Tearaway Unfolded cena w dniu premiery: 174,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Tearaway Unfolded

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.