Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4
Okładka Tearaway Unfolded (PS4)

Tearaway Unfolded PS4

Udoskonalona wersja trójwymiarowej platformówki studia Media Molecule, która zadebiutowała w roku 2013 na przenośnej konsoli PlayStation Vita. Akcja gry Tearaway Unfolded przenosi nas do magicznego świata, stworzonego w całości z papieru.

Zręcznościowe | platformówki 3D | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Tearaway Unfolded (PS4)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

8września2015

9września2015

pudełko PL

Tearaway Unfolded to nowa wersja trójwymiarowej platformówki Tearaway, która zadebiutowała w 2013 roku na konsoli PS Vita. Twórcy ze studia Media Molecule rozbudowali tytuł o zupełnie nowe elementy, które związane są z innym sposobem sterowania oraz interfejsem. Powiększyli oni również lokacje, a także poprawili oprawę graficzną, która wspiera teraz obsługę wysokich rozdzielczości.

Produkcja przenosi nas do magicznego świata stworzonego w całości z papieru i kartonu. Bohaterem gry jest mały kurier (chłopiec imieniem Iota lub dziewczynka Atoi - są dwie postacie do wyboru), który chce przekazać graczowi pewną wyjątkowo ważną wiadomość. Naszym zadaniem jest pomóc mu w tym trudnym zadaniu, które wiąże się z podróżą przez wiele pełnych niebezpieczeństw lokacji.

W trakcie zabawy nie tylko pokierujemy ruchami postaci, ale także ułatwiamy jej wędrówkę, wpływając w różny sposób na otoczenie. Przy pomocy panelu dotykowego pada wprawimy w drgania ogromne bębny, podrzucające kurierkę na duże wysokości. W wybranych miejscach rozerwiemy palcami papierową ziemię, przeszkadzając złośliwym stworom. Przesuniemy też różnego rodzaju przedmioty, takie jak platformy i pudełka, a także wywołamy podmuchy silnego wiatru otwierające wcześniej niedostępne ścieżki. Dzięki żyroskopom pada możemy także skierować snop światła na scenografię gry (wywołując np. wzrost roślin) oraz łapać rzucone w stronę ekranu obiekty.

Oprawa graficzna i ścieżka dźwiękowa zachowują specyficzny styl LittleBigPlanet, który stał się znakiem rozpoznawczym Media Molecule. Lokacje wykonano z dużą starannością, a dzięki zastosowaniu odpowiednich sztuczek i silnika odpowiadającego za fizykę otoczenia, rzeczywiście wyglądają jakby dopiero co wyszły spod nożyczek zręcznego artysty.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 154 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.9 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 174,90 PLN

Gry podobne do Tearaway Unfolded

Klasyfikacja PEGI Tearaway Unfolded

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.
Tearaway Unfolded zadebiutuje na PlayStation 4 w przyszłym roku
Tearaway Unfolded zadebiutuje na PlayStation 4 w przyszłym roku

wiadomość12 sierpnia 2014

Sony poinformowało w czasie trwania tegorocznej edycji targów Gamescom, że Tearaway – platformówka 3D stworzona pierwotnie wyłącznie z myślą o PlayStation Vita – zadebiutuje w przyszłym roku także w wersji na konsolę PlayStation 4. Gra otrzyma podtytuł Unfolded.