Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2014, 21:21

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Tearaway Unfolded zadebiutuje na PlayStation 4 w przyszłym roku

Sony poinformowało w czasie trwania tegorocznej edycji targów Gamescom, że Tearaway – platformówka 3D stworzona pierwotnie wyłącznie z myślą o PlayStation Vita – zadebiutuje w przyszłym roku także w wersji na konsolę PlayStation 4. Gra otrzyma podtytuł Unfolded.

Tearaway Unfolded trafi na PlayStation 4. - Tearaway Unfolded zadebiutuje na PlayStation 4 w przyszłym roku - wiadomość - 2014-08-12
Tearaway Unfolded trafi na PlayStation 4.

Studio Media Molecule ogłosiło, że nowa wersja gry Tearaway, stworzonej pierwotnie z myślą o konsoli PS Vita, Tearaway Unfolded, pojawi się na rynku w przyszłym roku także w wersji na konsolę PlayStation 4. Deweloperzy przyznali podczas niedawno zakończonej konferencji Sony, że spędzili dużo czasu na znalezienie możliwie najlepszego sposobu na przeniesienie wspomnianej produkcji na PS4. Większe możliwości, jakie oferuje mocniejsza konsola, zostaną wykorzystane podczas rozgrywki. Dla przykładu, przesunięcie palcem po zaimplementowanym na padzie panelu dotykowym umożliwi wykreowanie w świecie gry potężnego podmuchu wiatru. Gra zawierać ma nowe lokacje i umożliwiać będzie zupełnie odmienne sposoby na interakcję z nimi. Co istotne, Unfolded działać będzie w rozdzielczości 1080p i w 60 klatkach na sekundę.

Ogólnie rzecz ujmując, posiadacze konsoli ósmej generacji od Japończyków otrzymają bardzo dobrze ocenianą (średnia w serwisie Metacritic – 87/100), niezwykle kolorową i bardzo wciagającą platformówkę, która w odśweżonej edycji zaoferuje graczom nieco więcej z uwagi na większe możliwości PS4. Osoby, które czekały na jakąś nową markę od studia Media Molecule, mogą jednak poczuć lekki niesmak, wszak twórcy LittleBigPlanet nie pokazali ostatecznie niczego nowego.

Poniżej znajdziecie zwiastun Tearaway Unfolded w wersji na PS4 zaprezentowany na tegorocznym Gamescomie.