Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2014, 21:33

autor: Sarge

Destiny z rekordową przedsprzedażą. Zapowiedziano pierwsze DLC

Studio Bungie ujawniło, że w grudniu bieżącego roku zadebiutuje pierwszy dodatek DLC do gry Destiny. Udostępniony został również zwiastun trybu multiplayer, a najnowsze dane sieci GameStop mówią o dużej popularności tego tytułu.

Na dzisiejszej konferencji firmy Sony podczas targów gamescom w Kolonii ogłoszono, że w grudniu bieżącego roku zadebiutuje pierwszy dodatek DLC do gry Destiny. Rozszerzenie o nazwie The Dark Below przeniesie graczy „głęboko pod powierzchnię Księżyca, gdzie odkryjemy starożytny grobowiec”. W oficjalnym komunikacie prasowym mowa również o „mrocznym bogu”, który przywołał do życia armię zła. Więcej informacji na temat dodatku poznamy w przyszłości. Dowiedzieliśmy się przy okazji, że tytuł drugiego rozszerzenia to House of Wolves, ale jakiekolwiek szczegóły na jego temat nie są jeszcze znane. Przedstawiciel firmy Bungie potwierdził również, że Destiny w wersji na PlayStation 4 otrzymała czasową ekskluzywność na mapę Exodus Blue. Dopiero w późniejszym okresie zostanie ona udostępniona na innych platformach sprzętowych.

Oprócz tego ogłoszono, że Destiny pobiło rekord liczby zamówień przedpremierowych wśród gier reprezentujących nowe marki. Są to jednak dane sieci GameStop, więc najprawdopodobniej nie dotyczą one ogólnego popytu na całym świecie. Prezentacja na konferencji została wzbogacona zwiastunem trybu multiplayer w Destiny.

Destiny to pierwszoosobowa strzelanina w futurystycznym świecie, która zadebiutuje 9 września bieżącego roku na PlayStation 4, Xboksie One, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Produkcja jest tworzona przez studio Bungie, znane najbardziej za sprawą serii Halo. Tytuł już teraz cieszy się dużą popularnością – w minionych testach wersji beta wzięło udział w sumie ponad 4,5 miliona graczy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.