Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2017, 18:42

autor: AlexB

Nowa gra z Yoshim w roli głównej zmierza na Nintendo Switch

Podczas Nintendo Spotlight na tegorocznych targach E3 gigant z Kioto zapowiedział grę Yoshi, platformówkę dla dzieci z sympatycznym stworkiem znanym z serii Mario. Tytuł zadebiutuje na Nintendo Switch w 2018 roku.

Kojarzycie Yoshiego? Ten sympatyczny stworek, przypominający nieco dinozaura, jest znany przede wszystkim z gier z serii Mario. Dostał on jednak w swojej karierze również kilka indywidualnych tytułów, jak na przykład Yoshi's Story. W przyszłym roku otrzyma kolejny. Podczas Nintendo Spotlight, zorganizowanego z okazji tegorocznych targów E3, gigant z Kioto zaprezentował krótki zwiastun gry Yoshi. Możemy na nim zobaczyć elementy gameplayu nadchodzącej produkcji. Będzie to platformówka z widokiem z boku. Podczas rozgrywki gracze będą mogli płynnie zmieniać stronę, z której pokazywana będzie akcja, co ma być istotnym elementem zabawy.

Yoshi będzie przeznaczony głównie dla młodszych odbiorców. Podkreśla to stylistyka otoczenia, które sprawia wrażenie kartonowej dioramy, na której poruszają się bohaterowie. Wygląda również na to, że tytuł ten będzie można przejść zarówno w pojedynkę, jak i w trybie kooperacji z drugim graczem.

Yoshi pojawi się na Nintendo Switch w 2018 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Yoshi's Crafted World

Yoshi's Crafted World