Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2019, 08:55

autor: Aquma

[Aktualizacja] Activision traci doświadczonych dyrektorów finansowych. Akcje spółki spadają

Firma Activision Blizzard poinformowała w dokumencie przesłanym amerykańskiej komisji giełdy i papierów wartościowych, że planuje zwolnić swojego dyrektora finansowego – Spencera Neumanna. Zwolnienie nie jest związane z wynikami spółki.

[Aktualizacja] Activision traci doświadczonych dyrektorów finansowych. Akcje spółki spadają - ilustracja #1

AKTUALIZACJA: w dniu dzisiejszym dobiegły nas wieści o tym, że Activision opuści także Amrita Ahuja – dyrektor finansowy studia Blizzard Entertainment, stanowiącego część holdingu Activision Blizzard (jej nazwisko możecie pamiętać z naszego newsa o złej atmosferze, która podobno panuje obecnie u twórców Diablo i Warcrafta). Podobnie jak Spencer Neumann, pani Ahuja również postanowiła znaleźć zatrudnienie w innej firmie. W jej przypadku jest to Square Inc., wyceniany na 22 mld dolarów koncern zajmujący się płatnościami, z siedzibą w San Francisco. Amrita Ahuja obejmie tam funkcję dyrektora finansowego.

Activision zwolni dyrektora finansowego. - [Aktualizacja] Activision traci doświadczonych dyrektorów finansowych. Akcje spółki spadają - wiadomość - 2019-01-04
Activision zwolni dyrektora finansowego.

W SKRÓCIE:

  1. Activision chce zwolnić swojego dyrektora finansowego – Spencera Neumanna;
  2. nie podano powodów zwolnienia, jednak nie są one powiązane z kiepskimi wynikami finansowymi spółki;
  3. Neumann zostanie zatrudniony przez platformę Netflix;
  4. obowiązki dyrektora finansowego Activision pełni obecnie Dennis Durkin.

Firma Activision poinformowała w oświadczeniu przesłanym Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, że planuje zwolnić swojego dotychczasowego dyrektora finansowego – Spencera Neumanna. W dokumencie nie podano konkretnego powodu, jednak odnotowano, że zwolnienie nie jest powiązane z wynikami finansowymi spółki. Warto zauważyć, że w zeszłym roku akcje Activision Blizzard staniały o 26%, z czego aż o 10% w grudniu. Wspomniana informacja również nie odbiła się najlepiej na kursie (w poniedziałek, po ujawnieniu podlinkowanego oświadczenia, notowania spółki spadły o 1%).

W dniu 31 grudnia 2018 r. firma Activision Blizzard, Inc. (dalej "Spółka") powiadomiła Spencera Neumanna, obecnego Dyrektora Finansowego Spółki, że zamierza rozwiązać stosunek pracy pana Neumanna z przyczyn niezwiązanych ze sprawozdawczością finansową Spółki lub kontrolą i procedurami ujawniania informacji. Pan Neumann został wysłany na płatny urlop wypoczynkowy i otrzymał szansę wykazania, dlaczego nie ma powodu do rozwiązania stosunku pracy lub dlaczego zwolnienie jest niesłuszne - czytamy w oświadczeniu.

Spencer Neumann. Źródło: CNBC.com.
Spencer Neumann. Źródło: CNBC.com.

Zgodnie z informacjami agencji Reuters, Spencer Neumann otrzymał ofertę zastąpienia Davida Wellsa i objęcia funkcji dyrektora finansowego platformy streamingowej Netflix. Być może negocjacje w tej sprawie były prowadzone potajemnie i wbrew woli Activision – co tłumaczyłoby taką, a nie inną reakcję wielkiego wydawcy. Gamingowy gigant nie skomentował oficjalnie tych doniesień, jednak w dniu wczorajszym zostały one potwierdzone przez Netflix.

Netflix to niezwykła marka i jestem podekscytowany i zaszczycony możliwością współpracy z tym zespołem oraz wszystkimi naszymi akcjonariuszami, w celu kontynuowania niezwykłego pasma sukcesów i innowacji – stwierdził Spencer Neumann.

W zaistniałej sytuacji od 1 stycznia obowiązki dyrektora finansowego Activision Blizzard pełni Dennis Durkin (wcześniej dyrektor korporacyjny – Chief Corporate Officer). Jeśli nic się nie zmieni, to właśnie on obejmie omawianą funkcję na stałe po zwolnieniu Neumanna. Wybór spółki nie dziwi, biorąc pod uwagę, że Durkin pracował na tym stanowisku w latach 2012-2017.

  1. Activision – strona oficjalna