Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360XONEPS4
Okładka Doom & Destiny (X360)

Doom & Destiny

Turowe RPG z grafiką 2D utrzymane w konwencji komediowej. W Doom & Destiny czwórka miłośników gier fabularnych w niezwykły sposób przenosi się do świata fantasy, gdzie omyłkowo zostaje uznana za drużynę herosów.

RPG | fantasy | 2D | humorystyczne | top-down | indie | klasyczne RPG

Okładka Doom & Destiny (X360)

data premiery gry:

29lis2012

PC

12gru2012

X360

12gru2018

XONE

28lut2019

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Doom & Destiny jest trzecią grą zrealizowaną wspólnie przez studia deweloperskie HeartBit Interactive i Benjamin Ficus Production. Inspiracją dla dwuosobowej ekipy deweloperskiej (Francesco Ficarelli i Matteo Nicolotti) stały się klasyczne produkcje cRPG z grafiką 2D i turowym systemem walki.

Osią fabuły Doom & Destiny są perypetie czwórki nieco zdziwaczałych przyjaciół. Nigel, Mike, Johnny i Francis spotykają się, by rozegrać kolejną sesję ulubionej gry fabularnej. Tym razem jednak zabawa przebiega nieco inaczej. Niespodziewanie bohaterowie przenoszą się do pełnego magii świata, gdzie przypadkowo uznani zostają za legendarnych herosów.

Ukończenie głównego wątku fabuły powinno zająć około 25 godzin. Twórcy zadbali m.in. o spory obszar do eksploracji (zawierający m.in. miasta i lochy), dużą liczbę postaci niezależnych i zadań do wykonania, a także częste pojedynki z ok. 300 rodzajami przeciwników. Jak przystało na grę cRPG w tradycyjnym wydaniu, nie brakuje też szerokich możliwości indywidualizacji wyglądu, wyposażenia oraz umiejętności członków drużyny. Wraz ze zdobywanym doświadczeniem herosi mają okazję opanować ponad 200 specjalnych mocy i ataków.

W warstwie wizualnej Doom & Destiny stanowi wyraźne nawiązanie do klasycznych gier cRPG, w tym chociażby pierwszych odsłon cyklu Final Fantasy. Deweloperzy zastosowali tradycyjną grafikę 2D z ujęciem kamery top-down (przy czym postaci prezentowane są z boku). Produkcja wyróżnia się wieloma humorystycznymi akcentami, czego przykładem może być poszukiwanie pizzerii w świecie fantasy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Doom & Destiny

12+

PC
X360
XONE
PS4