Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONEWiiUPS3X360
Okładka Costume Quest 2 (PC)

Costume Quest 2

Kontynuacja wydanej w 2010 roku kolorowej gry RPG autorstwa legendarnego Tima Schafera i jego studia Double Fine Productions.

RPG | turowe | humorystyczne | indie | klasyczne RPG | Xbox Game Pass

Okładka Costume Quest 2 (PC)

data premiery gry:

7paź2014

PC

28paź2014

PS3 PS4

29paź2014

X360 XONE

30paź2014

WiiU
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Costume Quest 2 to kolorowe RPG z turowym systemem walki, które zostało stworzone przez niezależne amerykańskie Double Fine Productions. Deweloper, którego szefem jest legendarny Tim Schafer, opowiada za gry takie jak Psychonauts, Brutal Legend, Stacking czy kickstartrowy przebój Broken age. Wszystkie tytuły studia zachowują swój unikalny klimat i posiadają styl, dzięki któremu łatwo można odgadnąć, że powstały w Double Fine. Pierwsza część Costume Quest pojawiła się w dystrybucji cyfrowej w 2010 roku i spotkała z bardzo ciepłym przyjęciem graczy. Producenci nie mogli jednak zbyt szybko zdecydować się na wydanie kontynuacji z powodu kłopotów licencyjnych.

Akcja gry rozgrywa się w trakcie halloweenowego wieczoru kiedy tradycyjnie na ulice miasta wychodzą dzieci w przebraniach i pukając od drzwi do drzwi proszą ludzi o cukierki i inne słodycze. Bohaterami produkcji jest rodzeństwo (Wren i Reynold), które poznaliśmy w pierwszej części serii. Po raz kolejny staje ono naprzeciw wroga, który zagraża świętu oraz uczestniczących w nim dzieciach.

W trakcie rozgrywki przemierzamy trójwymiarowe lokacje, rozmawiamy z napotkanymi postaciami, a także uczestniczymy w walkach, odbywających się na osobnym ekranie. Podczas ich trwania dzieci wykorzystując swoje przebrania, by uzyskać magiczne moce i przemienić się w postacie, które reprezentują kostiumy. Prosty system pojedynków jest turowy i przypomina to co możemy zobaczyć w wielu klasycznych jRPG-ach, z serią Final Fantasy na czele.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Costume Quest 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Costume Quest 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce GT 220 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
Layers of Fear 2 od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]
Layers of Fear 2 od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

wiadomość22 października 2020

Od dziś od godziny 17:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store pojawi się opcja bezpłatnego zdobycia dwóch kolejnych gier. Tym razem będą to Layers of Fear 2 oraz Costume Quest 2. Tytuły pozostaną dostępne za darmo do 29 października.

Studio Double Fine zapowiada Costume Quest 2
Studio Double Fine zapowiada Costume Quest 2

wiadomość10 marca 2014

Niezależne studio deweloperskie Double Fine zapowiedziało grę Costume Quest 2, a więc kontynuację prostego i kolorowego RPG z 2010 roku, w którym wcielaliśmy się w dzieci zbierające cukierki podczas Halloween. Tytuł pojawi się w październiku lub listopadzie tego roku, na komputerach PC i konsolach.

PC
PS3
PS4
X360
XONE
WiiU