Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2014, 21:32

Studio Double Fine zapowiada Costume Quest 2

Niezależne studio deweloperskie Double Fine zapowiedziało grę Costume Quest 2, a więc kontynuację prostego i kolorowego RPG z 2010 roku, w którym wcielaliśmy się w dzieci zbierające cukierki podczas Halloween. Tytuł pojawi się w październiku lub listopadzie tego roku, na komputerach PC i konsolach.

Głównymi bohaterami tytułu będą po raz kolejny Wren i Reynold - Studio Double Fine zapowiada Costume Quest 2 - wiadomość - 2014-03-10
Głównymi bohaterami tytułu będą po raz kolejny Wren i Reynold

Twórcy z amerykańskiego studia Double Fine zapowiedzieli właśnie grę Costume Quest 2. Tytuł jest sequelem pierwszej części serii, która w 2010 roku pojawiła się w dystrybucji cyfrowej. Produkcja była zabawnym i prostym RPG z turowym systemem walki, zaczerpniętym wprost z klasycznych jRPG-ów. Gracze wcielali się w dzieci, które podczas Halloween zbierały cukierki, a dzięki swoim kostiumom zyskiwały magiczne moce. Costume Quest 2 przygotowywany jest z myślą o komputerach PC oraz konsolach (na razie nie sprecyzowano jakich). Gra powinna pojawić się w sprzedaży na przełomie października i listopada.

Poza zrobionym z humorem premierowym trailerem, na którym nie zobaczymy materiałów z gry, studio nie opublikowało jeszcze żadnych konkretnych informacji dotyczących projektu. Twórcy zapowiadają jednak, że tytuł zachowa styl znany z pierwszej części, zobaczymy w nim znane już postacie, a także skorzystamy z ulepszonego systemu walki oraz wielu zupełnie nowych kostiumów. Szef Double Fine, Tim Schafer, stwierdził, że fani od lat domagali się powstania kontynuacji Costume Quest, tak więc decyzja o jej stworzeniu była naturalna. Zapewnił przy tym, że w tej chwili prace nad produkcją idą pełną parą tak, by zdążyć z premierą przed Halloween.

  1. Oficjalna strona studia Double Fine