Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2014, 08:26

Duelyst - turowa strategia producenta Diablo III szuka wsparcia na Kickstarterze

Ruszył Kickstarter turowej strategii fantasy Duelyst. Za projektem stoją ludzie, którzy wcześniej pracowali przy takich grach jak Diablo III, Rogue Legacy, Resistance: Fall of Man czy Ratchet & Clank.

W crowdfundingowym serwisie Kickstarter ruszyła zbiórka na śliczną turową strategię fantasy zatytułowaną Duelyst. W planach są wersje na pecety oraz przeglądarki, a premiera na nastąpić pod koniec roku. Cel minimalny ustalono na poziomie 68 tysięcy dolarów i kwotę tę autorzy muszą zebrać do 10 kwietnia. Obecnie licznik na stronie pokazuje już sumę 30 tys. dolarów, więc twórcy mogą raczej spać spokojnie. Tytuł jest debiutanckim projektem studia Counterplay Games, ale założyli je weterani branży. Na czele zespołu stoi Keith Lee, który był głównym programistą przy produkcji Resistance: Fall of Man oraz trzech odsłon cyklu Ratchet & Clank, jak również głównym producentem Diablo III. Natomiast bardzo atrakcyjny styl graficzny jest zasługą Glaubera Kotakiego, znanego z zeszłorocznego niezależnego przeboju Rogue Legacy.

Duelyst skoncentruje się na turowych potyczkach, w których obejmiemy dowództwo nad niewielkim oddziałem walczącym na pokrytych kwadratową siatką mapach. Drużynę zrekrutujemy wybierając spośród ponad stu postaci z unikalnymi zdolnościami, a o dodatkową różnorodność podczas bitew zadba rozbudowany system zaklęć. Nacisk położony zostanie na aspekt taktyczny i zwycięstwa wymagać mają odpowiedniego ustawiania wojowników, właściwego wykorzystywania umiejętności podwładnych oraz przewidywania posunięć przeciwnika. Całość zaprojektowano tak, aby średnia potyczka trwała około pół godziny.

Duelyst - turowa strategia producenta Diablo III szuka wsparcia na Kickstarterze - ilustracja #1

Autorzy osadzili swoje dzieło w klimacie fantasy, ale stworzony przez nich świat nie będzie przypominał tolkienowskiego Śródziemia. Gra wystartuje z pięcioma frakcjami, a kolejne dodane zostaną w późniejszym terminie. Duelyst skoncentruje się na rozgrywkach wieloosobowych w kilku różnych trybach, ale pojawi się również opcja walki ze sztuczną inteligencją w ramach modułu szkoleniowego.

Pomimo planów opracowania wersji przeglądarkowej Duelyst nie będzie oparty na modelu darmowym z mikropłatnościami. Zamiast tego prawdziwe pieniądze wydamy tylko raz na zakup gry, a potem wszystkie dodatkowe jednostki i zaklęcia nabędziemy za wirtualną walutę, którą będzie można zdobyć jedynie poprzez wygrywanie starć.

  1. Duelyst – strona Kickstartera
  2. Duelyst – oficjalna strona gry