Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2014, 09:09

autor: luckie

Titanfall szturmuje USA. Sprawdź pierwsze recenzje

Wraz z premierą Titanfall w USA pojawiły się pierwsze recenzje gry. Osoby zamierzające grać w debiutanckiego FPS-a studia Respawn Entertainment na PC wyposażonym w kartę GeForce powinny zainteresować się nowymi sterownikami od Nvidii.

Tytany zapraszają na pokład - Titanfall szturmuje USA. Sprawdź pierwsze recenzje - wiadomość - 2014-03-11
Tytany zapraszają na pokład

Ojciec Call of Duty, Vince Zampella, powraca z nowym tytułem. Titanfall debiutuje dziś w krajach Ameryki Północnej na PC i Xboksa One. Europejczycy swoją wersję tego sieciowego FPS-a otrzymają w czwartek 13 marca (edycja na Xboksa 360 pojawi się 27 marca). W naszym kraju tytuł sprzedawany będzie w polskiej wersji językowej (napisy) we wszystkich trzech wydaniach. Dzięki wcześniejszej premierze w USA i Kanadzie, mamy okazję przekonać się, czy debiutancka produkcja studia Respawn Entertainment rzeczywiście jest godna uwagi – a jeśli się już namyślimy, warto pamiętać, że grę wciąż da się kupić u nas w przedsprzedaży (tradycyjnie pre-ordery zawierają bonusy). Poniżej znajdziecie odnośniki do naszej wyszukiwarki cenowej:

 1. Kup najtaniej grę Titanfall PC
 2. Kup najtaniej grę Titanfall X360
 3. Kup najtaniej grę Titanfall XONE

Titanfall od strony graficznej

Z okazji premiery Titanfall firma Nvidia wypuściła nowe sterowniki graficzne pod numerem 335.23 WHQL. Zaleca się ich zainstalowanie, w celu zwiększenia wydajności gry na komputerach wyposażonych w karty grafiki z rodziny GeForce (sterowniki usprawniają również działanie kilku innych tytułów). Da się je pobrać w tym miejscu.

Jeśli chodzi o wydanie na XONE, póki co Titanfall wspiera rozdzielczość 792p. Twórcy zapewniają, że postarają się w niedługim czasie wypuścić odpowiednią łatkę poprawiającą wygląd gry. Rozważane opcje to osiągnięcie pełnego HD 1080p kosztem antyaliasingu lub zatrzymanie się na 900p, ale za to z wykorzystaniem metody wygładzania krawędzi FXAA. Ufamy, że zanim Polacy oficjalnie otrzymają swoją wersję Xboksa One, tytuł ten będzie już działał i wyglądał jak należy.

Screenshot z Titanfall na XONE - Titanfall szturmuje USA. Sprawdź pierwsze recenzje - wiadomość - 2014-03-11
Screenshot z Titanfall na XONE

Recenzje

Titanfall najwyraźniej podbija serca zachodnich recenzentów, jako że pierwsze noty są dość wysokie. Część oceniających chwali sobie m.in. różnorodność map, trybów oraz nietypowy sposób poruszania się zarówno na piechotę (gra umożliwia zwinne bieganie po ścianach i dachach budynków), jak i na pokładzie mechów. Z kolei inni kręcą nosem na brak pełnoprawnej kampanii solowej lub zbyt mało opcji sieciowych, jak na produkcję stricte multiplayerową. Poniżej przedstawiamy zestawienie recenzji i ocen przyznanych grze Titanfall przez wybrane serwisy branżowe:

 1. OXM – 8.5/10
 2. Venturebeat – 82/100
 3. Polygon – 9/10
 4. EGM – 10/10
 5. Gamespot – 9/10
 6. Videogamer – 8/10
 7. Gamereactor – 9/10
 8. Gamesradar – 4/5
 9. Joystiq – 4.5/5
 10. Gametrailers – 9.3/10
 11. Machinima – 9/10
 1. Graliśmy w Titanfall - fenomenalną strzelaninę dla fanów Call of Duty i mechów
 2. Wymagania sprzętowe Titanfall na PC
 3. Oficjalna strona gry Titanfall