Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Vox Machinae (PC)
OkładkaVox Machinae (PC)

Vox Machinae PC

Symulator olbrzymich mechów przygotowany z myślą o wieloosobowych bitwach. Vox Machinae wspiera także technologię rzeczywistości wirtualnej. Za opracowanie gry odpowiada studio Space Bullet Dynamics Corporation.

Akcji | science fiction | mechy i roboty | indie | rzeczywistość wirtualna | elementy symulacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Vox Machinae Premiera PC

wczesny dostęp

26września2018

październik2021

Steam

październik2021

Gry podobne do Vox Machinae

World of Tanks

Hawken

MechWarrior Online

Vox Machinae jest symulatorem, który umożliwia nam chwycenie za stery wielkiego mecha. Produkcja została przygotowana z myślą o sieciowym trybie wieloosobowym i posiada wsparcie dla technologii wirtualnej rzeczywistości. Za jej stworzenie i wydanie odpowiada niezależne studio Space Bullet Dynamics Corporation. Jest to drugi projekt tego dewelopera (pierwszym była wydana w 2013 roku szpiegowska gra zręcznościowa pod tytułem Signal Ops).

Fabuła

Zasoby Ziemi zostały niemal całkowicie wyczerpane. Wielu ludzi żyje w skrajnej biedzie – próbują migrować za pracą, jednak wielu z nich kończy w obozach granicznych, utrzymując się jedynie z tego, co zapewnia rząd. W obliczu kryzysu potężne, międzynarodowe korporacje zaczynają eksplorować kosmos. Gracz wciela się w jedną z zatrudnionych przez nie osób - certyfikowanego pilota gigantycznego mecha zwanego „szlifierką”. Pancerz pozwala na sprawne pokonywanie dużych odległości w trudnych warunkach obcych planet, a także... walkę z przedstawicielami innych firm. To zdecydowanie nie jest bezpieczna praca.

Mechanika

W Vox Machinae akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Zabawa polega na kontrolowaniu mocarnych mechów i walczeniu z innymi graczami – zarówno na ziemi, jak i w powietrzu (w ograniczonym zakresie – maszyny są wyposażone także w napęd rakietowy, który pozwala im wykonywać potężne skoki).

Każde starcie zaczynamy od wyboru mecha – dostępnych jest kilka maszyn o odmiennych statystykach. Sprzęt możemy następnie dostosować do swojego stylu gry, dobierając bronie i wyposażenie – w bogatym arsenale znaleźć można m.in. lasery, działa i wyrzutnie rakiet. Możemy również zmienić wygląd swojego pilota.

Ważną rolę produkcji Space Bullet Dynamics odgrywa zaawansowany silnik fizyki – dzięki niemu poszczególne maszyny mają swój ciężar i naprawdę mamy poczucie, że kontrolujemy potężnego, stalowego giganta. Jeśli gramy, korzystając z gogli wirtualnej rzeczywistości, gra oferuje także możliwość sterowania ruchem.

Tryby gry

W Vox Machinae podstawą rozgrywki jest tryb wieloosobowy – możemy grać w sieci LAN lub przez Internet. Gra nie zawiera kampanii fabularnej, ale jeśli naprawdę chcemy, możemy też uczestniczyć w rozgrywkach z botami. W każdym starciu może brać udział maksymalnie 16 osób, podzielonych na 2-4 drużyn.

Produkcja oferuje dwa oddzielne tryby: Salvage mode (bronimy potężnej maszyny wydobywczej, podczas gdy inni próbują ją zniszczyć) oraz Stockpile mode (staramy się przejąć kontrolę nad możliwie jak największą liczbą fabryk rozsianych po planszy).

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna Vox Machinae prezentuje bardzo przyzwoity poziom. Modelom, animacjom, teksturom i oświetleniu nie można niczego zarzucić. Szczególnie dobre wrażenie robią projekty poszczególnych maszyn oraz planet – są efektowne, niezwykle barwne i utrzymane w atrakcyjnej stylistyce science fiction.

Produkcja współpracuje z goglami HTC Vive, Oculus Rift oraz Windows Mixed Reality, jednak sprzęt tego typu nie jest wymagany do gry (możemy bawić się także normlanie, obserwując akcję na ekranie monitora). Co ważne, użytkownicy poszczególnych platform mogą grać wspólnie – tytuł wspiera funkcję cross-play.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: max 16  

Oczekiwania czytelników: 3.3 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Vox Machinae cena w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Vox Machinae: 12+

Vox Machinae Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Quad Core
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-4590 3.3 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 10 64-bit