Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXONEPS4Switch
Okładka Trials Rising (PC)

Trials Rising

Trials Rising to opracowana z myślą o pecetach zręcznościówka, w której jako motocyklista musimy przedzierać się przez szalone trasy, pełne pułapek, przeszkód oraz innych zagrożeń.

Zręcznościowe | motocyklowe | motocross | na 2 osoby | 2.5D | podzielony/wspólny ekran

Okładka Trials Rising (PC)

producent: RedLynx Ltd

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

26lut2019

PC PS4 XONE Switch

Trials Rising to wydana na platformę PC, PS4 itd. motocyklowa zręcznościówka. Grę opracowało studio RedLynx, czyli zespół, który stał za wszystkimi innymi odsłonami serii. W produkcji pomagał także zespół Ubisoft Kiev.

Mechanika

Autorzy zdecydowali się na porzucenie futurystycznych klimatów Trials Fusion i postapokaliptycznych realiów mobilnego Trials Frontier. Trials Rising oferuje nam powrót do czasów współczesnych, które znamy z wczesnych odsłon marki.

Pod względem mechanizmów zabawy produkcja jest wierna tradycjom serii. Grafika wykonana została więc w 3D, ale rozgrywka toczy się w dwóch wymiarach. Naszym celem na każdej trasie jest głównie dojechanie do mety w jednym kawałku. Nie jest to łatwe, gdyż mapy wypełnione są pułapkami, przeszkodami oraz innymi niebezpieczeństwami, a ich pokonanie wymaga nie tylko zręczności, ale również sprytu.

Gra oferuje więcej tras niż jakakolwiek wcześniejsza odsłona cyklu. Nie zabrakło również opcji modyfikowania wyglądu zawodników i maszyn oraz dzielenia się z resztą społeczności takimi kreacjami.

Tryby gry

W wydanym na platformę PC, PS4 itd. Trials Rising możemy bawić się samotnie lub w multiplayerze - lokalnym oraz przez Internet. Dostępna jest również opcja ścigania się z „duchami” innych graczy, odtwarzającymi zapisy ich wcześniejszych przejazdów. Zabawną nowością jest tryb kooperacyjny Tandem Bike, w którym dwie osoby kierują jednym motocyklem.

Kwestie techniczne

Trials Rising oferuje atrakcyjną oprawę wizualną, w której realistyczne pod względem stylistycznym modele motocykl i lokacji połączone zostały z szalonymi projektami tras oraz mocno przerysowanymi kraksami – wypadki kierowców są komiczne, a nie straszne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 4 / 10 na podstawie 158 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Trials Rising

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Trials Rising

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-4100 3.6 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 Ti / Radeon HD 7770 lub lepsza
 • 11 GB HDD
 • Windows 7/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD FX-6100 3.3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon R9 270X lub lepsza
 • 11 GB HDD
 • Windows 7/10 64-bit
Trials Rising za darmo do pobrania w ramach Ubisoft's Happy Holidays
Trials Rising za darmo do pobrania w ramach Ubisoft's Happy Holidays

wiadomość17 grudnia 2020

Firma Ubisoft udostępniła za darmo drugą produkcję w ramach akcji Ubisoft’s Happy Holidays. Mowa o Trials Rising – motocyklowej zręcznościówce z 2019 roku.

Trials Rising wjechało na rynek i zbiera dobre recenzje
Trials Rising wjechało na rynek i zbiera dobre recenzje

wiadomość26 lutego 2019

Dzisiaj na półki sklepów wjechała gra Trials Rising, czyli kolejna odsłona popularnego cyklu firmy Ubisoft. Pierwsze recenzje są pozytywne i wydaje się, że studio RedLynx nie zawiodło oczekiwań fanów.

Trials Rising - jutro ruszy otwarta beta motocyklowej gry Ubisoftu
Trials Rising - jutro ruszy otwarta beta motocyklowej gry Ubisoftu

wiadomość20 lutego 2019

Jutro wystartują otwarte beta-testy gry Trials Rising. Wezmą w nich udział posiadacze pecetów i konsol, a zabawa potrwa do 25 lutego.

Data premiery darmowego DLC do Resident Evil 2, Assassin's Creed 3 na Switcha potwierdzone i inne wieści
Data premiery darmowego DLC do Resident Evil 2, Assassin's Creed 3 na Switcha potwierdzone i inne wieści

wiadomość14 lutego 2019

Dziś piszemy o nadchodzącej premierze darmowego DLC do Resident Evil 2, Final Fantasy VII i IX na nowych platformach, potwierdzeniu informacji na temat Assassin's Creed III Remastered na Switcha oraz otwartej becie Trials Rising. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Ubisoft o lootboksach:
Ubisoft o lootboksach: "Gdyby gracze ich nie kupowali, nie byłyby dodawane do gier"

wiadomość14 listopada 2018

Firma Ubisoft wypowiedziała się na temat kontrowersji wokół mikrotransakcji w grze Trials Rising. Oprócz deklaracji o niezobowiązującym charakterze lootboksów firma potwierdziła, że ich obecność w jej tytułach wynika z generowanego przez nie zysku.

PC
PS4
XONE
Switch