Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2024, 18:05

PS Plus Extra i Premium na styczeń 2024 to Resident Evil 2 i 13 innych gier [Aktualizacja #2]

Do abonamentu PS Plus w wersjach Extra i Premium trafiły nowe gry. W zestawie znajdziemy m.in. remake Resident Evil 2, Tiny Tina’s Wonderlands, Vampire: The Masquerade – Swansong czy Hardspace: Shipbreaker.

Źródło fot. Capcom.
i

AKTUALIZACJA #2

Gry wymienione w oryginalnej wiadomości z 10 stycznia są już dostępne w ramach PS Plusa Extra i Premium.

AKTUALIZACJA #1 [11.01.2024 r.]

Niewykluczone, że w nieodległej przyszłości subskrybenci PS Plusa Premium będą mogli zagrać w kultowe Alone in the Dark: The New Nightmare. Informacja o tym pojawiła się na profilu PlayStation UK w serwisie X/Twitter, lecz została szybko usunięta. Część internautów zdążyła ją jednak zobaczyć. Być może ujawniono ją zbyt szybko, a gra ma trafić do usługi bliżej premiery rebootu serii, zaplanowanej na 20 marca 2024 r.

Poznaliśmy kolejne gry, które mają trafić do usługi PlayStation Plus w wariancie Extra i Premium w najbliższym czasie. Od 16 stycznia subskrybenci najdroższego wariantu usługi będą mogli sprawdzić 14 tytułów, z czego do 9 otrzymają dostęp także użytkownicy z abonamentem PS Plus Extra.

Najbardziej łakomym kąskiem wydaje się być – mimo pięciu lat „na karku” remake Resident Evil 2. Niemniej wysokie oceny, jakie zgarnął looter shooter Tiny Tina’s Wonderlands: Next-Level Edition, zachęcają również do sprawdzenia tej gry. Warte przetestowania w ramach abonamentu wydaje się także Vampire: The Masquerade – Swansong, które z kolei spotkało się z dość mieszanym przyjęciem. Wreszcie ciekawą propozycję mogą stanowić dwa jRPG z serii ManaLegend of Mana i Secret of Mana – zwłaszcza w perspektywie premiery Visions of Mana w 2024 r. Będą one jednak dostępne tylko w subskrypcji PS Plus Premium.

Warto również wspomnieć, że Polska dołączy wkrótce do krajów, w których w ramach najdroższego wariantu usługi Sony można obejrzeć ok. 100 filmów z serwisu Crunchyroll. Stanie się to 15 stycznia.

Pełną listę tytułów, które trafią do oferty PS Plusa Extra i Premium w przyszłym tygodniu, zamieściliśmy poniżej.

PS Plus Extra i Premium na grudzień 2023

 1. Tiny Tina’s Wonderlands: Next-Level Edition (PS4, PS5)
 2. Resident Evil 2 (PS4, PS5)
 3. Hardspace: Shipbreaker (PS5)
 4. LEGO City: Undercover (PS4)
 5. Just Cause 3 (PS4)
 6. Session: Skate Sim (PS4, PS5)
 7. Shadow Tactics: Blades of the Shogun (PS4)
 8. Vampire: The Masquerade – Swansong (PS4, PS5)
 9. Surviving the Aftermath (PS4)

PS Plus Premium na grudzień 2023

 1. Rally Cross (PS4, PS5)
 2. Star Wars: Episode 1 The Phantom Menace (PS4, PS5)
 3. Street Fighter: 30th Anniversary Collection (PS4)
 4. Legend of Mana (PS4)
 5. Secret of Mana (PS4)

Na koniec przypominam, że PS Plus Extra i Premium to usługi, które stanowią swoisty odpowiednik Game Passa oferowanego przez Microsoft – dają dostęp do bogatego i zmieniającego się regularnie katalogu gier. Wariant Premium różni się od Extra głównie tym, że pozwala bawić się w dodatkowe, klasyczne tytuły, które są uruchamiane w streamingu. Poza tym obie wersje abonamentu zapewniają korzyści z najtańszego PS Plus Essential, np. możliwość korzystania z funkcji sieciowych w grach i specjalnych rabatów w PS Store czy dodawania co miesiąc gratisowych produkcji do własnej kolekcji.

PlayStation Plus kupisz tutaj

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej