Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XSXSwitchPS5XONE
Okładka Vampire: The Masquerade - Swansong (PC)

Vampire: The Masquerade - Swansong

Gra RPG osadzona w uniwersum Świata Mroku, opracowana przez studio Big Bad Wolf (twórców The Council) i wydana przez firmę Nacon. W Vampire The Masquerade – Swansong gracz wciela się w trójkę wampirów z trzech odmiennych klanów.

RPG | wampiry | urban fantasy | Epic Store exclusive | Świat Mroku | Find Your Next Game

Okładka Vampire: The Masquerade - Swansong (PC)

data premiery gry:

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Vampire: The Masquerade - Swansong jest grą RPG osadzoną w uniwersum Świata Mroku, a dokładnie – w realiach stołowego systemu Wampir: Maskarada. Produkcja została opracowana przez studio Big Bad Wolf, mające w swoim portfolio ciepło przyjęte The Council, natomiast jej wydaniem zajęła się firma Nacon.

Fabuła

W Vampire: The Masquerade - Swansong trafiamy do Bostonu. W dobie szerzących się wśród krwiopijców spisków, morderstw i walki o władzę na czele tamtejszego odłamu wampirzej frakcji Camarilla stanęła nowa władczyni – Hazel Iversen zwana Łabędziem – marząca o zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim wampirom z północno-wschodnich Stanów Zjednoczonych, a także o zacieśnieniu relacji z Tremere Chantry (twierdzą frakcji) w Hartford. Zorganizowany przez nią bal mający stanowić swoiste nowe otwarcie w dziejach Camarilli zakończył się jednak prawdziwą rzezią dokonaną przez nieproszonego gościa.

Głównymi bohaterami gry są trzy wampiry z różnych klanów: Galeb z klanu Ventrue, Emem z klanu Toreador oraz Leysha z klanu Malkavian. Krwiopijcy postanawiają zbadać sprawę strzelaniny i dowiedzieć się, kto stał za atakiem. W ten sposób protagoniści wplątują się w intrygę znacznie większego kalibru, a jej przebieg będzie zależał od tego, jakich wyborów dokonają.

Mechanika

W Vampire: The Masquerade - Swansong zabawę rozpoczynamy od wypełnienia kart postaci, dostosowując ich umiejętności społeczne i bojowe. Podjęte na tym etapie decyzje będą miały wpływ na dostępne opcje dialogowe oraz możliwości rozwiązywania przez bohaterów poszczególnych problemów.

W trakcie rozgrywki kontrolujemy naprzemiennie każdego z trójki krwiopijców. Filarem gry są śledztwa, które prowadzimy, eksplorując świat gry, zbierając materiał dowodowy, a także rozmawiając z postaciami i budując z nimi relacje. Poza tym często musimy korzystać z wampirzych zdolności każdej z postaci. Należy przy tym uważać, by nie naruszyć tak zwanej Maskarady, a co za tym idzie – nie ujawnić się ze swą zwierzęcą naturą przed ludźmi. W miarę postępów rozwijamy statystyki postaci, a także poszerzamy wachlarz ich umiejętności (w tym bardziej standardowych, jak otwieranie zamków wytrychem lub hakowanie). Poza tym często musimy podejmować decyzje, których konsekwencje kształtują dalsze losy nie tylko protagonistów, lecz także całej bostońskiej Camarilli.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Vampire: The Masquerade - Swansong prezentuje się przeciętnie. Całość utrzymano w mrocznej stylistyce charakterystycznej dla uniwersum Świata Mroku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Gry podobne do Vampire: The Masquerade - Swansong

Wymagania wiekowe Vampire: The Masquerade - Swansong

18+

Pierwszy zwiastun RPG Vampire: The Masquerade - Swansong
Pierwszy zwiastun RPG Vampire: The Masquerade - Swansong

wiadomość7 lipca 2020

Podczas prezentacji Nacon Connect pokazano pierwszy zwiastun narracyjnej gry RPG Vampire: The Masquerade – Swansong. Premiera odbędzie się w 2021 roku.

Powstaje jeszcze jedna gra RPG na licencji Vampire: The Masquerade
Powstaje jeszcze jedna gra RPG na licencji Vampire: The Masquerade

wiadomość14 maja 2019

Nie tylko Paradox Interactive pracuje nad produkcją osadzoną w uniwersum Vampire: The Masquerade. Francuski wydawca Bigben Interactive ogłosił, że studio Big Bad Wolf pracuje nad swoją grą RPG osadzoną w tych realiach.

PC
PS4
PS5
XONE
XSX
Switch