Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5XSXPS4XONE
Okładka Tiny Tina's Wonderlands (PC)
OkładkaTiny Tina's Wonderlands (PC)

Tiny Tina's Wonderlands

Looter shooter FPP, będący spin-offem serii Borderlands. W Tiny Tina’s Wonderlands uczestniczymy w opowieści snutej przez tytułową narratorkę, a naszym głównym zadaniem jest pokonanie wielkiego smoka.

Akcji | FPP | fantasy | FPS | kooperacja | strzelanki | Role-playing shooter | E3 2021

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tiny Tina's Wonderlands Premiera

Gry podobne do Tiny Tina's Wonderlands

Far Cry: New Dawn

RAGE 2

Mad Max

E3 2021

Tiny Tina’s Wonderlands to FPS utrzymany w konwencji looter shootera, będący spin-offem cyklu Borderlands. Źródłem inspiracji dla tej produkcji było DLC do gry Borderlands 2, zatytułowane Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep. Projekt jest dziełem studia Gearbox Software, a jego wydaniem zajęła się firma 2K Games.

Fabuła

Tiny Tina’s Wonderlands przenosi nas do świata fantasy. W grze wcielamy się w śmiałka, który postanawia stawić czoła wielkiemu smokowi. Nim jednak tego dokona, czeka go mordercza przeprawa, o której opowiada nam tytułowa nastolatka – Tiny Tina. Dziewczyna często zmienia zdanie na temat tego, jak przebiega jej opowieść, a wprowadzane przez nią modyfikacje mogą skutkować natychmiastowymi zmianami scenerii, rozgrywającymi się na naszych oczach.

Mechanika

W Tiny Tina’s Wonderlands akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Przed rozpoczęciem zabawy tworzymy postać, decydując o jej płci i wyglądzie. W trakcie zabawy eksplorujemy różnorodne lokacje, wykonujemy misje i stawiamy czoła tabunom przeciwników, wśród których znajdziemy charakterystyczne dla świata fantasy kreatury, na czele z goblinami, szkieletami oraz oczywiście smokami. Wrogów posyłamy do piachu, robiąc użytek z rozbudowanego arsenału broni palnej (jak karabiny maszynowe, strzelby, karabiny snajperskie, wyrzutnie rakiet), różnorodnych gadżetów oraz umiejętności bojowych. W miarę postępów rozwijamy postać i poszerzamy wachlarz jej zdolności. Warto odnotować, że w tym ostatnim nie ogranicza nas wybrana profesja.

Tryby gry

W Tiny Tina’s Wonderlands można grać w pojedynkę lub w trybie współpracy dla maksymalnie czterech osób.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Tiny Tina’s Wonderlands utrzymano w komiksowej stylistyce znanej z serii Borderlands. W tytułową narratorkę wcieliła się Ashly Burch; w obsadzie znajdziemy też między innymi Andy’ego Samberga (Captain Valentine), Wandę Sykes (Frette the Robot) oraz Willa Arnetta (Dragon Lord).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Tiny Tina's Wonderlands: 18+

PC
PS4
XONE
PS5
XSX