Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Borderlands 2: Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep (PC)

Borderlands 2: Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep

Czwarte i ostatnie DLC do Borderlands 2, postapokaliptycznej gry akcji łączącej elementy FPS i RPG, której powstanie zawdzięczamy studiu Gearbox Software.

To jest dodatek do gry Borderlands 2.

Akcji | FPP | fantasy | science fiction | postapokalipsa | FPS | humorystyczne | multiplayer | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | Role-playing shooter

Okładka Borderlands 2: Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep (PC)

data premiery gry:

25cze2013

PC X360 PS3

Borderlands 2: Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep to czwarte i zarazem ostatnie z rozbudowanych rozszerzeń DLC do drugiej części postapokaliptycznej gry akcji rozgrywającej się na planecie Pandora. Za produkcję odpowiada w całości wewnętrzny zespół studia Gearbox Software, słynącego z takich tytułów jak Brothers In Arms czy Duke Nukem Forever.

Historia pakietu DLC skupia się wokół niezrównoważonej, trzynastoletniej dziewczyny, która jest specjalistką od materiałów wybuchowych. Pojawiła się już wcześniej w roli NPC-a w podstawowej wersji Borderlands 2 oraz w jednym z dodatków - Mr. Torgue’s Campaign of Carnage, ale tym razem przewodzi rozgrywką na własnych zasadach.

Akcja Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep jest skoncentrowana na zmaganiach w „stołową” grę RPG, nazwaną przez twórców Bunkers & Badasses. Jest to "borderlandsowa" wariacja na temat Dungeons & Dragons. Rolę mistrza gry odgrywa tytułowa Tina, a do partyjki przysiadają się postaci z pierwszej odsłony Borderlands - Brick, Mordecai i Lilith. My jesteśmy pionkami w ich rozgrywce. Władza w „papierowej” sesji RPG leży w rękach zakręconej dziewczyny i to od niej zależy, jak bardzo w trakcie zabawy zmieniają się reguły gry. Jest ona bowiem narratorem akcji i decyduje „w locie” o modyfikacji nazw postaci, atrybutów bossa czy o przebudowie otoczenia, bardzo często wypełnionego po brzegi kościotrupami i podobnymi kreaturami.

Dzięki nowej konwencji, inspirowanej papierową grą fabularną Lochy i Smoki, przygody w Borderlands 2 zyskały na nieprzewidywalności. W DLC nie brakuje sporej dawki specyficznego dla serii humoru, a stary klimat zmiksowano z motywami charakterystycznymi dla tytułów w świecie fantasy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 94 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Borderlands 2: Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Borderlands 2: Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.3 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • Windows XP (SP3)/Vista/7
  • łącze internetowe
Borderlands 2: Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep zaliczyło świetny start – premiera, recenzje i film z dodatku
Borderlands 2: Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep zaliczyło świetny start – premiera, recenzje i film z dodatku

wiadomość25 czerwca 2013

Dzisiaj posiadacze pecetów lub konsoli Xbox 360 będą mogli zagrać w dodatek Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep do gry Borderlands 2. Wersja na PlayStation 3 zadebiutuje w Europie jutro. Recenzje pakietu wskazują, że warto było czekać.

Borderlands 2 DLC: Tiny Tina's Assault on Dragon Keep na 20-minutowym materiale wideo
Borderlands 2 DLC: Tiny Tina's Assault on Dragon Keep na 20-minutowym materiale wideo

wiadomość29 maja 2013

Doczekaliśmy się 20-minutowego nagrania wideo przedstawiającego czwarte i ostatnie fabularne DLC do Borderlands 2 oraz kolejnego zestawu obrazków z gry. Premiera została zapowiedziana na czerwiec tego roku.

Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep czwartym DLC do Borderlands 2
Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep czwartym DLC do Borderlands 2

wiadomość3 maja 2013

Studio Gearbox ogłosiło, że czwarte duży dodatek DLC do gry Borderlands otrzyma tytuł Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep. Rozszerzenie trafi do sprzedaży w czerwcu.

PC
X360
PS3