Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2013, 13:08

autor: Hed

Borderlands 2: Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep zaliczyło świetny start – premiera, recenzje i film z dodatku

Dzisiaj posiadacze pecetów lub konsoli Xbox 360 będą mogli zagrać w dodatek Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep do gry Borderlands 2. Wersja na PlayStation 3 zadebiutuje w Europie jutro. Recenzje pakietu wskazują, że warto było czekać.

Tiny Tina powraca z porcją absurdu w nowym dodatku do Borderlands 2. - Borderlands 2: Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep zaliczyło świetny start – premiera, recenzje i film z dodatku - wiadomość - 2013-06-25
Tiny Tina powraca z porcją absurdu w nowym dodatku do Borderlands 2.
Cena Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep:
  • PC – 9,99 euro, czyli ok. 43 zł (premiera: 25 czerwca)
  • Xbox 360 – 800 punktów Microsoftu (premiera: 25 czerwca)
  • PlayStation 3 – 39 zł (premiera: 26 czerwca)
  • Pakiet będzie dostępny za darmo dla osób posiadających przepustkę sezonową

Dziś do sprzedaży trafi najnowszy dodatek do Borderlands 2 zatytułowany Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep – w wersji na PC oraz Xboksa 360 (edycja na PlayStation 3 pojawi się jutro). Fani produkcji studia Gearbox Software pewnie wiedzą, czego można się po nim spodziewać: nowych lokacji, przeciwników, zdolności oraz przedmiotów. Jak zwykle rozszerzenie jest utrzymane w zwariowanym stylu – ta przygoda parodiuje sesję fabularną Dungeons & Dragons oraz cały gatunek RPG. Nie wierzycie? To sprawdźcie film z polskim tłumaczeniem.

Poniższy materiał przedstawia pierwszych 5 minut rozgrywki, więc naturalnie zawiera spoilery. Dotyczą one nie tylko zawartości Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep, ale też samego Borderlands 2. Chodzi o to, że tytułowa bohaterka pakietu, Tiny Tina, organizuje sesję RPG poniekąd w konsekwencji wydarzenia, jakie miało miejsce w zakończeniu podstawowej gry. Jeśli więc nie skończyliście Borderlands 2, a macie taki zamiar, możecie trochę zepsuć sobie zabawę.

Pakiet przygotowany przez studio Gearbox Software doczekał się już pierwszych recenzji, które są bardzo pochlebne. Generalnie wszyscy zgadzają się, że deweloper utrzymał wysoki poziom reprezentowany przez większość poprzednich dodatków. Często powraca tez opinia, że to jedna z najzabawniejszych przygód pokazanych w Borderlands 2. Za zwariowane pomysły odpowiada Anthony Burch i reszta scenarzystów. Co ciekawe, w Tiny Tinę wciela się ponownie jego siostra – Ashly Burch. Rodzeństwo zasłynęło w Internecie serią komediową o grach Hey Ash, Whatcha Playin'?.

  1. Oficjalna strona dodatku

Borderlands 2: Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep zaliczyło świetny start – premiera, recenzje i film z dodatku - ilustracja #3Borderlands 2 to strzelanka kooperacyjna rozgrywająca się na planecie Pandora, skrywającej wiele sekretów. W drugiej odsłonie gracze musieli zmierzyć się z Handsome Jackiem, tyranem gnębiącym lokalnych mieszkańców. Kolejne dodatki szykowane przez studio Gearbox Software wprowadzały nowe lokacje wypełnione atrakcjami. Przed przygodą Tiny pojawiły się: Borderlands 2: Sir Hammerlock's Big Game Hunt, Borderlands 2: Mr. Torgue’s Campaign of Carnage Borderlands 2: Captain Scarlett and Her Pirate's Booty i parę pomniejszych pakietów.