Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Borderlands 2: Sir Hammerlock's Big Game Hunt (PC)

Borderlands 2: Sir Hammerlock's Big Game Hunt

Trzeci pakiet dodatkowej zawartości do Borderlands 2, pierwszoosobowej strzelaniny z elementami RPG od studia Gearbox Software. Gra zaprasza nas na nieprzyjazną planetą Pandora, łącząc przy tym klimaty science fiction, humor i rozgrywkę napakowaną akcją.

To jest dodatek do gry Borderlands 2.

Akcji | FPP | science fiction | postapokalipsa | FPS | multiplayer | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | Role-playing shooter

Okładka Borderlands 2: Sir Hammerlock's Big Game Hunt (PC)

producent: Triptych Games

wydawca: 2K Games

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

15sty2013

PC X360

16sty2013

PS3

Borderlands 2: Sir Hammerlock's Big Game Hunt to kolejne z wielu rozszerzeń do gry studia Gearbox Software, która rozgrywa się na planecie Pandora. Deweloper znany z takich tytułów jak Aliens: Colonial Marines, czy Brothers In Arms łączy w niej klimaty science-fiction, humor i rozgrywkę napakowaną akcją.

W Sir Hammerlock's Big Game Hunt wybieramy się na tytułowe polowanie u boku wąsatego Sir Hammerlocka, jednej z barwniejszych postaci z uniwersum Borderlands 2. Ofiarami są wyjątkowo rzadkie i egzotyczne bestie, zamieszkujące nowe tereny Pandory. Początkowe polowanie szybko przeobraża się w poważniejszą przygodę, dotyczącą pewnego plemienia, które wyznaje Handsome Jacka i tym samym zagraża całej planecie.

Sir Hammerlock's Big Game Hunt rozgrywa się na niedostępnym wcześniej kontynencie – Aegrus – złożonym z kilku lokacji. Dodatek zawiera standardową porcję atrakcji: misje fabularne, zadania poboczne, wyzwania oraz nowe przedmioty i potwory. Podczas polowania można trafić na gigantyczne insekty, czy chociażby wspomniane plemię, którego szamani potrafią wzmacniać swoich pobratymców. Na najmocniejsze grupy graczy czeka specjalny boss.

Trzeci duży pakiet do Borderlands 2 jest przeznaczony dla doświadczonych postaci – najlepiej podjąć go więc po ukończeniu podstawowej kampanii. Rozszerzenie nie zwiększa co prawda maksymalnego poziomu doświadczenia, ale wprowadza niedostępne wcześniej rodzaje broni, czyli strzelby, pistolety i inne „zabawki”. Oprócz tego, DLC zawiera takie elementy jak nowe modyfikatory wyglądu, pojazd napędzany śmigłem, czy osiągnięcia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Borderlands 2: Sir Hammerlock's Big Game Hunt

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Borderlands 2: Sir Hammerlock's Big Game Hunt

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.3 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows XP (SP3)/Vista/7
  • łącze internetowe
Recenzja gry Borderlands 2: Sir Hammerlock's Big Game Hunt - to bagno nie wciąga
Recenzja gry Borderlands 2: Sir Hammerlock's Big Game Hunt - to bagno nie wciąga

Recenzja 20 stycznia 2013, 11:00

W grze uświadczymy też premierowy środek transportu – ślizgacz z napędem śmigłowym. Jest on równie zwrotny i szybki co poduszkowiec z pierwszego dodatku, a dzięki mniejszym rozmiarom, łatwiej nim manewrować na ograniczonej przestrzeni, np. w jaskiniach obecnych w Scylla’s Grove. Pojazd dostępny jest tylko w dwóch spośród pięciu nowych lokacji, a wyposażyć można go w rakiety powodujące korozję, miotacz ognia lub pociski elektryczne – do wyboru, do koloru. Próbę poszerzenia oferty maszyn stojących w wirtualnym garażu należy oczywiście docenić, choć łódka nie jest w tym DLC tak przydatna, jak samochody w Mr. Torgue’s Campaign of Carnage, a tam przecież nowych wehikułów w ogóle nie uświadczyliśmy.

PC
X360
PS3