Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2022, 16:17

Capcom nie zedrze z graczy; Resident Evil 2, 3 i 7 na PS5 i XSX/S bez wersji pudełkowych

Capcom przybliżył szczegóły next-genowych wersji gier Resident Evil 2, 3 i 7. Każda z nich będzie dostępna wyłącznie cyfrowo, a po darmowym ulepszeniu zachowane zostaną wszystkie DLC i poczynione postępy.

Fani horrorów ucieszyli się, gdy 2 marca Capcom ogłosił, że gry Resident Evil 2, 3 i VII otrzymają darmową next-genową aktualizację na PS5, XSX/S oraz PC. Wczoraj owa japońska firma przybliżyła szczegóły zapowiedzianego ulepszenia. Niestety wciąż nie dowiedzieliśmy się, kiedy zostanie ono udostępnione.

Brak pudełkowych wersji na PS5 i XSX/S

Najistotniejszą kwestią wydaje się brak pudełkowych wersji owych gier dedykowanych konsolom dziewiątej generacji. Capcom nie ma ich w planach – przynajmniej na razie. Co za tym idzie, firma nie zarobi na tych produkcjach po raz drugi.

A co z osobami, które kupiły ich fizyczne wydania na PS4 i XOne? Będą one mogły pobierać darmowe ulepszenia z PS Store oraz MS Store (w ramach funkcji Xbox Smart Delivery). Graczy PC, posiadających RE 2, 3 i VII na Steamie, czeka po prostu darmowa aktualizacja.

Oznacza to oczywiście, iż do grania na PS5 i XSX/S będą potrzebne płyty z wydania na PS4 lub XOne. No chyba że zdecydujemy się na zakup cyfrowych wersji omawianych Residentów.

Postępy i DLC zostaną zachowane

Warto dodać, iż wszelkie nabyte DLC – niezależnie od tego, czy weszliśmy w ich posiadanie osobno, czy w pakiecie pokroju Resident Evil 7: Gold Editionprzeniosą się do ulepszonych wersji. Dotyczy to również zapisów rozgrywki – na PS5 i XSX/S będziemy mogli kontynuować zabawę od momentu, w którym przerwaliśmy ją na PS4 czy XOne.

Ulepszenia na PS5

A jakie ulepszenia czekają nas w next-genowych wersjach RE 2, 3 i VII? Na razie wiemy jedynie, co zaoferuje wydanie na konsolę Sony – ray tracing, wyższą liczbę klatek na sekundę, dźwięk 3D, a także obsługę haptycznych wibracji i adaptatywnych triggerów kontrolera DualSense. Można jednak założyć, że przynajmniej pierwsze dwa ulepszenia trafią także na PC i XSX/S.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej