Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweSwitch
Okładka Sports Party (Switch)

Sports Party Switch

Przygotowana z myślą o zabawie w towarzystwie kolekcja sześciu mini-gier sportowych. Gra stanowi kontynuację produkcji pod tym samym tytułem, wydanej na konsoli Wii w 2008 roku. Za jej przygotowanie odpowiada firma Ubisoft.

Sportowe | towarzyska | multiplayer | minigry | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Sports Party (Switch)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

30października2018

30października2018

pudełko PL

30października2018

Nintendo eShop

Sports Party jest pakietem sześciu mini-gier sportowych, skupiającym się na dyscyplinach związanych z plażą oraz świeżym powietrzem. Produkcja została przygotowana z myślą o zabawie w towarzystwie przyjaciół i jest swoistą kontynuacją gry o identycznym tytule, wydanej na konsoli Wii w 2008 roku. Za jej opracowanie odpowiada francuska firma Ubisoft (znana m.in. z serii Just Dance czy Assassin’s Creed).

Mechanika

Rozgrywka w Sports Party została zaprojektowana w taki sposób, by każdy mógł szybko i łatwo pojąć zasady, nauczyć się sterowania i dołączyć do zabawy. Każda z sześciu dostępnych dyscyplin ma charakter dość zręcznościowy. Do wyboru mamy: rzucanie talerzem (Frisbee), wyścigi skuterem wodnym (Jet Ski), koszykówkę, golfa, jazdę na deskorolce oraz tenisa plażowego. Rozgrywki prowadzone są na kilku odmiennych planszach – odwiedzamy plaże, przystanie i górskie zbocza.

Tryby gry

W Sports Party możemy grać zarówno sami, jak i w towarzystwie innych, jednak gra została przygotowana przede wszystkim z myślą o tej drugiej możliwości – w ramach lokalnego trybu multiplayer. W produkcji firmy Ubisoft znaleźć można kilka różnych trybów gry, w tym tzw. Championship Mode, w którym gracze mierzą się z losowo wybranymi dyscyplinami.

Kwestie techniczne

Sports Party może się pochwalić atrakcyjną, trójwymiarową grafiką. Gra nie sili się na realizm, zamiast tego prezentując dobrze zaprojektowaną oprawę, stylem budzącą skojarzenia z filmami animowanymi i świetnie pasującą do atmosfery omawianego tytułu. Produkcja wspiera funkcje kontroli ruchu konsoli Nintendo Switch (można też jednak grać korzystając z tradycyjnego modelu sterowania, opartego o przyciski na padzie oraz gałki analogowe).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Sports Party

Klasyfikacja PEGI Sports Party

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.