Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2017, 13:55

autor: AlexB

Star Wars: Battlefront II - zmiana języka nie dla pecetowców

Kontrowersja wokół polskiej wersji gry Star Wars: Battlefront II. Wielu graczy zastanawiało się ostatnio, czy w tytule będzie można zmienić język na angielski. Według polskiego oddziału Electronic Arts jak najbardziej... ale tylko na konsolach.

Pecetowi gracze w Polsce będą skazani na latanie po Galaktyce z rodzimym dubbingiem. - Star Wars: Battlefront II - kwestia zmiany języka - wiadomość - 2017-10-26
Pecetowi gracze w Polsce będą skazani na latanie po Galaktyce z rodzimym dubbingiem.

Od jakiegoś czasu wiemy, że Star Wars: Battlefront II, czyli najnowsza odsłona serii strzelanin FPP rozgrywających się w uniwersum Gwiezdnych wojen, będzie posiadała pełną polską wersję językową, obejmującą zarówno napisy, jak i dubbing. Ostatnio polski oddział Electronic Arts, wydawcy tytuł, rozpoczął na swoim kanale w serwisie YouTube serię filmików prezentujących poszczególnych członków obsady. Do tej pory dowiedzieliśmy się z nich, że w rolę Dartha Vadera wcieli się Mirosław Zbrojewicz, a księżniczki Lei Anna Dereszowska. Na zaprezentowanych materiałach można było usłyszeć pierwsze próbki dubbingu. Części graczy, oględnie mówiąc, nie przypadł on za bardzo do gustu. Wielu miało jednak nadzieję, że w pełnej wersji gry będą mogli zmienić język gry na bardziej im odpowiadający. Jak poinformował niedawno na Twitterze polski oddział Electronic Arts, faktycznie taka opcja będzie dostępna... ale wyłącznie na konsolach. Gracze pecetowi będą musieli obejść się smakiem.

Źródło: Twitter - Star Wars: Battlefront II - kwestia zmiany języka - wiadomość - 2017-10-26
Źródło: Twitter

Może wydawać się to dziwne, zważywszy, że w dzisiejszych czasach mnóstwo gier oferuje swobodną zmianę w tym zakresie. W przypadku produkcji od Electronic Arts niestety nie do końca jest to takie oczywiste. W tytułach tej firmy wydawanych w naszym kraju do wyboru są zazwyczaj tylko dwa języki – polski i rosyjski. Aby uzyskać dostęp do angielskiego, niezbędna jest modyfikacja plików gry i rejestru. Dotyczy to takich tytułów, jak chociażby Battlefield 4 czy Mass Effect 2.

W Mass Effect 2 trzeba było trochę się napocić, by móc włączyć angielski dubbing. - Star Wars: Battlefront II - kwestia zmiany języka - wiadomość - 2017-10-26
W Mass Effect 2 trzeba było trochę się napocić, by móc włączyć angielski dubbing.

Warto przypomnieć, że nie jest to jedyna kontrowersja związana ze Star Wars: Battlefront II. Podczas zakończonych niedawno otwartych beta-testów gry w sieci rozpętała się burza, że system skrzynek, z których wypada coraz lepszy sprzęt, promuje graczy wydających prawdziwe pieniądze na mikrotransakcje. Electronic Arts obiecało przyjrzeć się sprawie.

Star Wars: Battlefront II ukaże się 17 listopada tego roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Pozostaje pytanie, jak wszystkie te kontrowersje wpłyną na sprzedaż tytułu w naszym kraju? Odpowiedź poznamy już wkrótce.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Star Wars: Battlefront II

Star Wars: Battlefront II