Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2017, 16:55

autor: AlexB

Posłuchaj głosu Dartha Vadera w polskim dubbingu Star Wars: Battlefront II

Star Wars: Battlefront II doczeka się pełnej polskiej wersji językowej, obejmującej napisy i dubbing. Krajowy oddział Electronic Arts zaprezentował aktora, który wcieli się w rolę Dartha Vadera. Jest nim Mirosław Zbrojewicz.

Dziś kończą się przedłużone otwarte beta-testy trybu multiplayer gry Star Wars: Battlefront II, czyli najnowszej odsłony serii strzelanin FPP od studia EA DICE, EA Motive, Criterion i firmy Electronic Arts. Premiera pełnej wersji na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One już niedługo, bo 17 listopada. Wydawało się, że większość kart na temat tytułu została już odkryta i do dnia premiery nie czekają nas żadne większe niespodzianki. Nic bardziej mylnego. Polski oddział Electronic Arts potwierdził pojawiające się gdzieniegdzie od jakiegoś czasu informacje, że Star Wars: Battlefront II będzie posiadał polski dubbing. Przedstawiono również pierwszą osobę z obsady. W rolę Dartha Vadera wcieli się Mirosław Zbrojewicz. Na wypuszczonym przy okazji tego komunikatu krótkim, lekko humorystycznym filmiku aktor dzieli się swoimi przemyśleniami na temat pracy nad grą i swojej postaci. Możemy również usłyszeć zapowiedź tego, jak popularny Grucha z filmu Chłopaki nie płaczą wypada jako legendarny Lord Sithów. Całość dostępna jest poniżej.

Warto przypomnieć, że Zbrojewicz ma już spore doświadczenie z dubbingowaniem gier wideo. Wcześniej wcielił się między innymi w Letha z Gulety w Wiedźminie 2: Zabójcach Królów oraz Wiedźminie 3: Dzikim Gonie, Hanka z inFamous: Second Son, a także w Lucę Vincenzo Cocchiolę z Battlefielda 1.

Jak wypadnie Mirosław Zbrojewicz w roli Dartha Vadera w pełnej wersji Star Wars: Battlefront II? - Posłuchaj głosu Dartha Vadera w polskim dubbingu Star Wars: Battlefront II - wiadomość - 2017-10-12
Jak wypadnie Mirosław Zbrojewicz w roli Dartha Vadera w pełnej wersji Star Wars: Battlefront II?

Na razie nie znamy nazwisk kolejnych członków polskiej obsady Star Wars: Battlefront II. Według obietnic polskiego oddziału Electronic Arts, w ciągu najbliższych kilku tygodni do sieci trafi więcej zakulisowych materiałów z prac nad dubbingiem, na których pojawią się pozostali aktorzy użyczający swojego głosu postaciom z gry. W projekt są ponoć zaangażowane liczne gwiazdy, więc miejmy nadzieję, że czeka nas jeszcze mnóstwo niespodzianek dotyczących naszej rodzimej wersji językowej najnowszego dzieła studia EA DICE, Criterion i EA Motive.