Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2017, 17:19

autor: Góral

Elex - porównanie graficzne wersji z 2016 i 2017 roku

Na kilka dni przed premierą RPG-a Elex doczekaliśmy się krótkiego porównania graficznego dwóch wersji gry - tej z 2016 i 2017 roku.

Elex - porównanie graficzne wersji z 2016 i 2017 roku - ilustracja #1

Jeszcze kilka miesięcy temu oglądając materiały związane z grą RPG Elex czy czytając jej zapowiedzi, można było łatwo zauważyć, że oprawa graficzna, animacja i reszta strony wizualnej nie były zbyt imponujące. W ostatnim czasie jednak zmieniło się dość sporo w tym temacie, o czym zresztą pisaliśmy w naszej niedawnej zapowiedzi. Choć w dalszym ciągu tytuł studia Piranha Bytes wyglądem nie powala na kolana, to obecnie prezentuje się po prostu lepiej. Firma THQ Nordic, wydawca gry, postanowiła pokazać nam zmiany, jakie zaszły na przestrzeni ostatniego roku w kwestii wizualnej. Na widocznym poniżej materiale zaprezentowano dwie wersje tych samych obiektów – jedną z gry z 2016 roku, a jedną z tegorocznego buildu. Nie trzeba się bacznie przyglądać, by zauważyć ogromne różnice – budowle są lepiej oteksturowane, a krajobrazy pełne szczegółów.

Premiera Elex zbliża się wielkimi krokami. Tytuł ukaże się na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych 17 października, a więc w najbliższy wtorek. Produkcja zostanie wydana w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej – jej próbkę znajdziecie tutaj. Co ciekawe, deweloperzy wydają się pewni swego, gdyż gra doczeka się kontynuacji. Dowiedzieliśmy się o niej z dokumentu opublikowanego przez Unię Europejską, która przyznała już dotację na produkcję.