Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2017, 12:12

autor: Góral

Powstanie Elex 2

Premiera pierwszej odsłony gry Elex jeszcze przed nami, a już wiemy, że w planach znajduje się część druga. Sprawa wyszła na jaw dzięki dokumentowi opublikowanemu przez Unię Europejską. Znalazły się w nim też wzmianki o nowych projektach studiów takich jak 11 bit (Dreamtime), The Chinese Room (Little Orpheus) i Wastelands Interactive (Mythology Cube).

Pierwsze Elex pojawi się 17 października. - Unia Europejska przyznała dofinansowanie na Elex 2 - wiadomość - 2017-08-23
Pierwsze Elex pojawi się 17 października.

Studio Piranha Bytes chyba nieopatrznie zdradziło, że planuje już kontynuację gry RPG Elex, mimo że jedynka ukaże się dopiero za jakiś czas, a dokładniej pisząc 17 października bieżącego roku. Deweloper otrzymał bowiem dotację na Elex 2 od Unii Europejskiej, co zauważono w serwisie gameswirtschaft.de. Na stronie programu Creative Europe MEDIA, w ramach którego przyznawane są fundusze, faktycznie widnieje dokument z listą wybranych projektów i na pozycji 29. znajduje się właśnie Elex 2, na produkcję którego przyznano 150 tysięcy euro, co stanowić ma 9% całego budżetu. Jak widać, Piranha Bytes ma dalekosiężne plany co do tej marki.

Unia Europejska przyznała dofinansowanie na Elex 2 - ilustracja #2

W zamieszczonym dokumencie możemy znaleźć jeszcze kilka innych ciekawych pozycji, które otrzymały dofinansowanie. Z trzema tytułami załapali się Polacy. Pierwszym jest Diama (nazwa robocza) od studia Plastic, które możecie znać chociażby z Linger in Shadows. Firma otrzymała niecałe 150 tysięcy euro, co stanowi połowę budżetu gry. Mythology Cube to z kolei nowa produkcja Wastelands Interactive, na którą przyznano 59 tysięcy euro (48% całego zakładanego budżetu), a znana chyba wszystkim ekipa 11 bit studios dostała 150 tysięcy euro (36% budżetu) na Dreamtime. O każdej z tych produkcji nie wiemy obecnie nic, ale za to od teraz mamy już pewien pogląd na plany deweloperów.

Z zagranicznych projektów warto wspomnieć o Little Orpheus, czyli nowej, niezapowiedzianej jeszcze produkcji studia The Chinese Room, znanego z horroru Amnesia: A Machine for Pigs czy Dear Esther. Z kolei niemieccy specjaliści od przygodówek, czyli firma Daedalic Entertainment, otrzymali dofinansowanie na Superlatent.

Czekamy zatem na jakieś szczegóły odnośnie tych projektów.