Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2017, 12:12

autor: Góral

Powstanie Elex 2

Premiera pierwszej odsłony gry Elex jeszcze przed nami, a już wiemy, że w planach znajduje się część druga. Sprawa wyszła na jaw dzięki dokumentowi opublikowanemu przez Unię Europejską. Znalazły się w nim też wzmianki o nowych projektach studiów takich jak 11 bit (Dreamtime), The Chinese Room (Little Orpheus) i Wastelands Interactive (Mythology Cube).

Pierwsze Elex pojawi się 17 października. - Unia Europejska przyznała dofinansowanie na Elex 2 - wiadomość - 2017-08-23
Pierwsze Elex pojawi się 17 października.

Studio Piranha Bytes chyba nieopatrznie zdradziło, że planuje już kontynuację gry RPG Elex, mimo że jedynka ukaże się dopiero za jakiś czas, a dokładniej pisząc 17 października bieżącego roku. Deweloper otrzymał bowiem dotację na Elex 2 od Unii Europejskiej, co zauważono w serwisie gameswirtschaft.de. Na stronie programu Creative Europe MEDIA, w ramach którego przyznawane są fundusze, faktycznie widnieje dokument z listą wybranych projektów i na pozycji 29. znajduje się właśnie Elex 2, na produkcję którego przyznano 150 tysięcy euro, co stanowić ma 9% całego budżetu. Jak widać, Piranha Bytes ma dalekosiężne plany co do tej marki.

Unia Europejska przyznała dofinansowanie na Elex 2 - ilustracja #2

W zamieszczonym dokumencie możemy znaleźć jeszcze kilka innych ciekawych pozycji, które otrzymały dofinansowanie. Z trzema tytułami załapali się Polacy. Pierwszym jest Diama (nazwa robocza) od studia Plastic, które możecie znać chociażby z Linger in Shadows. Firma otrzymała niecałe 150 tysięcy euro, co stanowi połowę budżetu gry. Mythology Cube to z kolei nowa produkcja Wastelands Interactive, na którą przyznano 59 tysięcy euro (48% całego zakładanego budżetu), a znana chyba wszystkim ekipa 11 bit studios dostała 150 tysięcy euro (36% budżetu) na Dreamtime. O każdej z tych produkcji nie wiemy obecnie nic, ale za to od teraz mamy już pewien pogląd na plany deweloperów.

Z zagranicznych projektów warto wspomnieć o Little Orpheus, czyli nowej, niezapowiedzianej jeszcze produkcji studia The Chinese Room, znanego z horroru Amnesia: A Machine for Pigs czy Dear Esther. Z kolei niemieccy specjaliści od przygodówek, czyli firma Daedalic Entertainment, otrzymali dofinansowanie na Superlatent.

Czekamy zatem na jakieś szczegóły odnośnie tych projektów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.