Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2017, 12:05

autor: AlexB

South Park: The Fractured But Whole - fragment rozgrywki z targów gamescom

Na tegorocznych targach gamescom zagościło także South Park: The Fractured But Whole. Tym razem deweloperzy z firmy Ubisoft przygotowali prawie dziesięciominutowy gameplay, prezentujący fragment jednego z zadań.

Targi gamescom rozpoczęły się na dobre i co rusz do sieci spływają zapisy rozgrywki z kolejnych dem nadchodzących hitów, przygotowane specjalnie na potrzeby tego wydarzenia. Jednym z nich jest South Park: The Fractured But Whole, czyli kontynuacja South Park: The Stick of Truth - przebojowego RPG-a z 2014 roku od studia Obsidian, rozgrywającego się w uniwersum kultowego serialu animowanego dla dorosłych. Gameplay z tegorocznego gamescomu jest bezpośrednią kontynuacją fragmentu zaprezentowanego przez przedstawicieli firmy Ubisoft podczas ostatnich targów E3. O ile jednak tamto demo skupiało się przede wszystkim na interakcjach z postaciami i walce, to obecne w Niemczech prezentuje eksplorację, rozwiązywanie zagadek i system craftingu, który po raz pierwszy pojawia się w serii. Zatem jeśli ktoś nie chce sobie psuć zabawy, nie powinien włączać poniższego filmiku.

Fragmenty rozgrywki z E3 i gamescomu skupiają się na jednym z zadań, w ramach którego główny bohater, Nowy Dzieciak, wraz z jednym ze swoich towarzyszy zabaw (tym razem w superbohaterów), Scottem Malkinsonem, trafia do klubu ze striptizem. Mają tam nadzieję znaleźć jakiś trop związany z zaginionym kotem. Informacje na temat zwierzęcia ma posiadać jedna z dziewczyn pracujących w przybytku. Jednak zanim dojdzie do rozmowy, trzeba ją wywabić. Dlatego też bohaterowie wpadają na genialny plan – otrują DJ-a specjalnie spreparowanym ginem z tonikiem i wywołają tancerkę, a ta sama zjawi się na scenie. Poszukiwanie składników do niezwykłego drinka nie należy jednak do prostych zadań. Aby się do nich dostać, trzeba wykorzystać umiejętności Nowego Dzieciaka, między innymi znane z poprzedniej odsłony pierdzenie. Po zdobyciu wszystkich niezbędnych elementów sprawa jest już prosta – wchodzimy do nowego menu craftingu i tworzymy interesujący nas przedmiot (o ile oczywiście mamy na niego przepis).

Przygody w South Patk: The Fractured But Whole wpędzą naszych bohaterów w dość nietypowe sytuacje. - South Park: The Fractured But Whole - fragment rozgrywki z targów gamescom - wiadomość - 2017-08-23
Przygody w South Patk: The Fractured But Whole wpędzą naszych bohaterów w dość nietypowe sytuacje.

South Park: The Fractured But Whole, mimo problemów produkcyjnych, które spowodowały liczne przesunięcia daty premiery, ma trafić na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One 17 października bieżącego roku. W naszym kraju tytuł pojawi się w polskiej wersji językowej, obejmującej wyłącznie napisy. Osoby zainteresowane kupnem gry na komputery osobiste mogą zapoznać się z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi, dostępnymi między innymi tutaj.