Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2017, 09:19

South Park: Fractured But Whole ponownie przesunięty. Gra ukaże się najwcześniej w kwietniu

Firma Ubisoft zapowiedziała, że gra South Park: Fractured But Whole nie ukaże się, tak jak planowano wcześniej, w pierwszym kwartale tego roku. Tytuł został przesunięty na rok fiskalny 2018 - czyli okres pomiędzy 1 kwietnia 2017 a 31 marca 2018.

Jeśli z niecierpliwością wyczekujecie powrotu jedynej serii gier RPG, w której pierdnięcia stanowią kluczowy element rozgrywki, to jeszcze sobie poczekacie. Premiera South Park: Fractured But Whole, kontynuacji nieoczekiwanego hitu sprzed ponad dwóch lat, została po raz kolejny przełożona przez firmę Ubisoft. Początkowo tytuł miał ukazać się w grudniu ubiegłego roku, następnie został przesunięty na pierwszy kwartał obecnego. Teraz francuski wydawca ujawnił, że gra trafi na sklepowe półki w roku fiskalnym 2018 – czyli najwcześniej w kwietniu.

O mój Boże, przesunęli South Parka! Wy dranie! - South Park: Fractured But Whole ponownie przesunięty. Gra ukaże się najwcześniej w kwietniu - wiadomość - 2017-02-10
O mój Boże, przesunęli South Parka! Wy dranie!

Tym samym Ubisoft kontynuuje tradycję znaną jeszcze z Kijka Prawdy: pierwsza część serii także była kilkakrotnie opóźniana. Powodem obsuwy jest zapewne – tak jak poprzednio – chęć lepszego dopracowania produkcji. Przesunięcie premiery South Park: Fractured But Whole wpłynie także w widoczny sposób na prognozy finansowe francuskiej firmy. Przed opóźnieniem przewidywane zyski za rok fiskalny 2017 wynosiły 1,6-1,67 miliarda euro, teraz zaś spadły do 1,45-1,5 miliarda. Nie ma się temu co dziwić, bowiem poprzednia część, pomimo bardzo kontrowersyjnego humoru i potknięć produkcyjnych, okazała się naprawdę świetnym doświadczeniem. Dobre recenzje znalazły też odzwierciedlenie w zaskakująco wysokiej sprzedaży. Czy kontynuacja dorówna poprzedniczce? Z tego co widzieliśmy do tej pory – są na to spore szanse, bo twórcy powstrzymali się od rewolucyjnych zmian w rozgrywce, stawiając raczej nacisk na jeszcze większe ilości niepoprawnych dowcipów.

  1. Oficjalna strona internetowa gry South Park: Fractured But Whole
  2. W oparach superbohaterskich pierdów – graliśmy w South Park: Fractured But Whole