Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2017, 09:30

autor: Vergil

Rzut okiem na mapę świata z Horizon Zero Dawn

W sieci pojawiła się grafika prezentująca pełną mapę świata, jaki zwiedzimy w Horizon Zero Dawn. Obrazek daje pojęcie na temat jego rozmiarów, a także czekających na graczy atrakcji.

Premiera Horizon Zero Dawn zbliża się wielkimi krokami, zatem w sieci coraz częściej pojawiają się niepublikowane wcześniej materiały z tej produkcji. Dzisiaj możemy rzucić okiem na mapę rozległego świata, jaki przemierzymy w skórze nieustraszonej Aloy. Wygląda na to, że czeka na nas tutaj całkiem sporo atrakcji.

Nowy, wspaniały świat

Zacznijmy od tego, że świat jest zróżnicowany. W grze odwiedzimy nie tylko gęstą dżunglę, którą deweloperzy często eksponują na rozmaitych materiałach, lecz także wielką pustynię, pokryte białym puchem tereny górskie i ciągnące się po horyzont równiny. Na tym jednak nie koniec wniosków, jakie można wyciągnąć na podstawie powyższej grafiki – warto zwrócić uwagę na czterokolorowe ikonki, które najprawdopodobniej odpowiadają poszczególnym plemionom i ich strefom wpływów. W trakcie swojej podróży Aloy ma bowiem spotkać rozmaite, mniej lub bardziej przyjazne ugrupowania, które będą mogły (choć wcale nie będą musiały) pomóc jej w realizacji powierzonego zadania.

Panie i panowie, przed Wami metropolia przyszłości. Postapokaliptycznej przyszłości. - Rzut okiem na mapę świata z Horizon Zero Dawn - wiadomość - 2017-02-10
Panie i panowie, przed Wami metropolia przyszłości. Postapokaliptycznej przyszłości.

Warto porównać powyższą mapę z obszarem, na którym rozgrywane było demo prezentowane na zeszłorocznych targach E3. Przemierzenie dystansu widocznego na poniższym obrazku (obszar widoczny jest na głównej mapie w rejonie górskim, tuż pod Hunter's Gathering) zajęło wtedy Aloy około jednej minuty. Można się więc domyślać, że świat nie będzie aż tak rozległy, jak mogłoby się początkowo wydawać – warto jednak pamiętać, że bohaterka podróżowała wtedy po stosunkowo płaskim terenie, w dodatku lwią część „wycieczki” odbywając na grzbiecie mechanicznego wierzchowca.

Przemierzenie tego dystansu zajęło Aloy na targach E3 2016 około minuty. Daje to pewne pojęcie na temat rozmiarów świata Horizon Zero Dawn. - Rzut okiem na mapę świata z Horizon Zero Dawn - wiadomość - 2017-02-10
Przemierzenie tego dystansu zajęło Aloy na targach E3 2016 około minuty. Daje to pewne pojęcie na temat rozmiarów świata Horizon Zero Dawn.

Horizon Zero Dawn trafi do polskich sklepów 1 marca – zespół Guerrilla Games jest dobrej myśli i zapewnia, że jest to jego najbardziej ambitny projekt. Ostatnimi czasy sandboksy są w ofensywie, o czym świadczą choćby niebywałe wyniki sprzedaży Grand Theft Auto V, zatem deweloperzy będą musieli naprawdę się postarać, by stanąć w szranki z tuzami gatunku. Publikowane w sieci filmy z rozgrywki i oficjalne screenshoty pozwalają jednak być dobrej myśli. Produkcja została już ozłocona i powędrowała do tłoczni, zatem nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na premierę.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Horizon: Zero Dawn

Horizon: Zero Dawn