Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2017, 19:55

autor: Góral

South Park: The Fractured But Whole z nową datą premiery

Poznaliśmy nowy termin premiery wyczekiwanego RPG South Park: The Fractured But Whole. Gra ukaże się na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych 17 października bieżącego roku.

Firma Ubisoft zaprezentowała nowy zwiastun gry South Park: The Fractured But Whole, wyjaśniający ogólne założenia fabularne produkcji. Bardziej interesująca jest jednak dodatkowa informacja zdradzająca termin premiery tytułu. Ukaże się on na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych 17 października bieżącego roku.

South Park: The Fractured But Whole zostało zapowiedziane w czerwcu 2015 roku. Rok później dowiedzieliśmy się, że tytuł ukaże się 6 grudnia 2016 roku, jednak Ubisoft dość szybko zmienił plany i przesunął debiut na pierwszy kwartał bieżącego roku. Niestety również i ten termin nie został dotrzymany. Doszło nawet do sytuacji, w której oficjalne sklepy cyfrowej dystrybucji Sony i Microsoftu wycofały ze sprzedaży pre-ordery na grę. Na szczęście wydaje się, że wszystko zmierza ku szczęśliwemu zakończeniu i ujawniona dziś data jest już ostateczna.

South Park: The Fractured But Whole z nową datą premiery - ilustracja #2

W South Park: The Fractured But Whole poznamy losy nowego dzieciaka, który przybył do miasteczka South Park. Nasz podopieczny szybko dołączy do paczki Cartmana, który wraz ze swoimi znajomymi wciela się w rozmaitych superbohaterów. Ich celem jest stawienie czoła Profesorowi Chaosowi.

Pierwsza część serii, czyli South Park: Kijek Prawdy z 2014 roku, została stworzona przez ekipę Obsidian Entertainment, której nie trzeba przedstawiać miłośnikom gier RPG. Natomiast nad dwójką pracuje sam Ubisoft. Po premierze zobaczymy, która z ekip poradziła sobie lepiej z tematem.