Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2017, 07:58

autor: Góral

Wild West Online jednak bez zbiórki na Kickstarterze

Zapowiedziane przed kilkoma dniami PC-towe MMO Wild West Online nie doczeka się zbiórki na Kickstarterze, gdyż potrzebne pieniądze pozyskano od inwestorów.

Kilka dni temu sieć obiegła informacja o Wild West Online – PC-towej grze MMO, pod wieloma względami przypominającej opcję multiplayer z Red Dead Redemption. Deweloperzy zapowiedzieli, że wkrótce ruszy zbiórka pieniędzy na Kickstarterze, w ramach której będą chcieli pozyskać przynajmniej 250 tysięcy dolarów. Okazało się jednak, że do tego nie dojdzie. Tytuł spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, w Internecie pojawiło się mnóstwo artykułów na jego temat, a na skrzynkę mailową studia 612 Games trafiły tysiące wiadomości. Potrzebne środki bardzo szybko znalazły się u inwestorów, więc firma nie ma już potrzeby przeprowadzania akcji na Kickstarterze.

Odzew społeczności przekroczył nasze wyobrażenia. Mamy szczęście, że nasi inwestorzy zdecydowali się wyłożyć dodatkowe fundusze, dzięki czemu zrobimy grę, jaką chcieliśmy, bez konieczności zbierania pieniędzy. Na PC-tach brakuje westernów, więc nie możemy się doczekać, by wypuścić grę – stwierdził Stephan Bugaj, wiceprezes DJ2, wydawcy Wild West Online.

Wild West Online odnotowało pierwszy sukces – twórcy pozyskali środki na produkcję. - Wild West Online jednak bez zbiórki na Kickstarterze - wiadomość - 2017-05-18
Wild West Online odnotowało pierwszy sukces – twórcy pozyskali środki na produkcję.

Oprócz zbiórki na Kickstarterze, z planów dewelopera wypadł także Steam Early Access. Za to gra od razu ukaże się z elementami, które miały się pojawić w produkcji po zebraniu odpowiedniej kwoty. Np. dopiero po pozyskaniu 400 tysięcy dolarów mieliśmy otrzymać kobiece postacie – teraz dostaniemy je na starcie wraz z dodatkowymi aktywnościami społecznościowymi (np. gra w karty) i większą liczbą opcji RPG. Ponadto studio 612 Games zapowiedziało, że planowane po premierze dodatki udostępniane będą za darmo.