Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2017, 09:00

autor: Góral

Wild West Online - gracze PC-towi dostaną swoje Red Dead Redemption

Studio 612 Games zapowiedziało grę MMO Wild West Online przeznaczoną na PC-ty. To właśnie z niej pochodzi niedawny screen wyglądający niczym z Red Dead Redemption 2.

Dwa dni temu do sieci wyciekł screen pochodzący rzekomo z gry Red Dead Redemption 2. Okazało się, że to nieprawda, gdyż wycięto go z powstającego PC-towego MMO Wild West Online. Choć na oficjalnej stronie produkcji znajdują się obecnie tylko same grafiki, to w serwisie PC Gamer opublikowano sporo informacji. Przede wszystkim w najbliższym czasie na Kickstarterze wystartuje zbiórka pieniędzy na ten projekt, z której deweloperzy spróbują pozyskać 250 tysięcy dolarów. Prace już jednak trwają, a fundusze z popularnego serwisu crowdfundingowego mają być dodatkowym zabezpieczeniem (nie wspominając o darmowej reklamie) oraz zapewnić bardziej rozbudowane elementy, np. możliwość napadania na pociągi (atrakcja ta pojawi się w grze, gdy uda się uzbierać 1,75 miliona dolarów).

Choć nie jest to wyczekiwane przez graczy PC-towych Red Dead Redemption, to projekt ma mieć wiele wspólnego z trybem sieciowym dzieła firmy Rockstar Games. Obiecano, że nie będzie to zwykłe MMO, w którym wykonuje się powtarzalne zadania i grinduje. Wild West Online ma oferować otwarty świat, gdzie setki graczy będzie starało się żyć. Jedną z atrakcji ma być np. możliwość zakładania gangów. Z drugiej strony, będziemy mogli stanąć po stronie prawa i walczyć z bandziorami. Równie dobrze odpuścimy sobie jednak te gierki i udamy się do baru na partyjkę pokera.

To jednak nie Red Dead Redemption 2, a Wild West Online. - Wild West Online - gracze PC-towi dostaną swoje Red Dead Redemption - wiadomość - 2017-05-12
To jednak nie Red Dead Redemption 2, a Wild West Online.
Wild West Online w skrócie:
  1. gra MMO na komputery osobiste;
  2. przypominać ma rozbudowany tryb sieciowy Red Dead Redemption;
  3. w najbliższym czasie rozpocznie się zbiórka pieniędzy na Kickstarterze.

Pomimo wielu podobieństw do Red Dead Redemption, Wild West Online ma mieć pomysł na siebie. Gracze nie zostaną zamknięci w świecie „policjantów i złodziei”, gdyż rozgrywka oferować będzie sporo swobody. Zdradzono, że w produkcji występować mają np. różne specjalizacje, pozwalające zostać chociażby farmerem, a interesy prowadzone przez graczy mają napędzać ekonomię.

Ponadto uczestnicy zabawy będą mieć reputację uzależnioną od dokonywanych czynów. Jeżeli więc popełnicie jedno przestępstwo, później drugie i trzecie, to w świecie gry zaczniecie wspinać się w „rankingu” najbardziej poszukiwanych osób, zwracając uwagę łowców głów i stróżów prawa. W razie śmierci lub pojmania poniesiemy jakieś konsekwencje (nie ustalono jeszcze jakie), ale na pewno nie będzie systemu permanentnej śmierci. Nie zabraknie też craftingu, umożliwiającego wytwarzanie rozmaitych przedmiotów przy pomocy znalezionych szablonów.

Za Wild West Online odpowiedzialne jest nowe studio 612 Games, w którym zatrudniono osoby pracujące wcześniej m.in. przy Crysisie i League of Legends. Twórcy przyznają, że chcą przy pomocy Wild West Online wykorzystać niszę. Na PC-tach nie ma bowiem Red Dead Redemption, a dwójkę zapowiedziano tylko dla konsol, więc na tego typu produkcję powinno znaleźć się wielu chętnych. Czy tak będzie w rzeczywistości przekonamy się w najbliższym czasie, gdy projekt trafi na Kickstartera.