Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2017, 09:10

autor: AlexB

DiRT Rally z darmowym weekendem na Steamie

Od dziś do niedzieli 14 maja użytkownicy platformy Steam mają okazję za darmo wypróbować DiRT Rally, czyli ostatnią odsłonę popularnej serii gier rajdowych od studia Codemasters. Ponadto do poniedziałku można zakupić tytuł ze zniżką 70%.

Rozpoczął się kolejny darmowy weekend na Steam. Tym razem przygotowano istną gratkę dla wszystkich fanów dużych prędkości i pokonywania trudnych terenów. Od dziś do 22:00 czasu polskiego w niedzielę 14 maja gracze mogą całkowicie bezpłatnie przetestować DiRT Rally, ostatnią odsłonę popularnej serii „rajdówek” od studia Codemasters. Ponadto do poniedziałku 15 kwietnia tytuł został przeceniony o 70% i można go zakupić za 15 euro (około 63 złote). Jest to zatem całkiem niezła propozycja dla osób, które jeszcze nie miały okazji do zakupu tej produkcji, a chciałyby się w nią zaopatrzyć. Wszystkie szczegóły na temat promocji możecie znaleźć na oficjalnej karcie produktu na platformie Steam.

Po co ograniczać się do roli widza, skoro teraz można za darmo wziąć udział w rajdzie? - DiRT Rally z darmowym weekendem na Steamie - wiadomość - 2017-05-15
Po co ograniczać się do roli widza, skoro teraz można za darmo wziąć udział w rajdzie?

DiRT Rally zadebiutował w grudniu 2015 roku. To pełnokrwista gra rajdowa, umożliwiająca poprowadzenie jednego z wielu przygotowanych przez twórców samochodów i wzięcie udziału w mistrzostwach świata lub przejechanie pojedynczych odcinków, zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i multiplayer. DiRT Rally jest symulatorem, wyróżniającym się dużym realizmem i wysokim poziomem trudności, dzięki któremu nawet najmniejsza stłuczka poważnie wpłynie na czas osiągnięty na mecie. Tytułem tym deweloperzy ze studia Codemasters powrócili do korzeni – należy bowiem pamiętać, że cykl DiRT jest spadkobiercą serii sygnowanej nazwiskiem szkockiego rajdowca Colina McRae. Ostatnie jej odsłony, takie jak chłodno przyjęty DiRT Showdown, poszły bardziej w stronę wyścigów zręcznościowych. Nie spodobało się to graczom, co zmusiło brytyjskich „mistrzów kodu” do zmiany podejścia i skupienia się na realizmie. Kontynuacją tej tendencji będzie nadchodzący wielkimi krokami DiRT 4.

Warto zaznaczyć, że DiRT Rally stanowi również gratkę dla fanów wirtualnej rzeczywistości. Tytuł obsługuje bowiem gogle VR Oculus Rift.