Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2015, 16:50

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Pełna wersja DiRT Rally zadebiutowała na Steamie; wersje konsolowe w drodze

DiRT Rally jest już dostępny w pełnej wersji na Steamie, a w kwietniu 2016 roku gra trafi na PlayStation 4 i Xboksa One – zapowiedziało oficjalnie studio Codemasters. Konsolowym edycjom towarzyszyć ma także pudełkowe wydanie gry na PC.

Aktualizacja 1.0 do DiRT Rally dodała do gry dwa nowe auta oraz rajd w zimowej scenerii

Gentlemanom ze studia Codemasters po raz kolejny udało się zaskoczyć fanów wypuszczając właśnie pełną wersję DiRT Rally, najnowszej odsłony swej flagowej rajdowej serii, która do tej pory znajdowała się we wczesnym dostępie na Steamie (według niepotwierdzonych pogłosek miała ona ukazać się jutro). Zimowa aktualizacja do wersji 1.0 dodała do gry wsparcie dla Warsztatu Steama (gracze mogą wymieniać się autami oraz ustawieniami Force Feedback), dwa samochody – Hyundai Rally i Volkswagen Polo Rally – oraz nowy rajd rozgrywany w mroźnym regionie Varmland w Szwecji. Listę nowości i poprawek wprowadzonych w patchu 1.0 opublikowano w tym miejscu.

Co więcej, Brytyjczycy z Codemasters oficjalnie zapowiedzieli konsolowe edycje DiRT Rally, o których słuchy co jakiś czas pojawiały się w sieci (patrz: ostatni news). Tytuł trafi na PlayStation 4 i Xboxa One 5 kwietnia 2016 roku. Premierze gry na konsole obecnej generacji towarzyszyć ma debiut pudełkowego wydania DiRT Rally na PC (DVD).

Nowa odsłona słynnej serii samochodowych gier wyścigowych, zapoczątkowanej w 1998 roku wraz z premierą Colin McRae Rally, powinna szczególnie przypaść do gustu fanom oryginalnych „Colinów”. Tym razem twórcy postanowili położyć większy niż dotychczas nacisk na klasyczne rajdy, oferując zawartość opartą na oficjalnej licencji FIA World Rallycross oraz bardziej realistyczny model jazdy.

  1. Oficjalna strona internetowa gry DiRT Rally