Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS1
Okładka Colin McRae Rally (1998) (PC)
OkładkaColin McRae Rally (1998) (PC)

Colin McRae Rally (1998)

Firmowana nazwiskiem mistrza świata Colina McRae gra wyścigowa, pozwalająca sprawdzić się za kierownicą precyzyjnie odwzorowanych samochodów rajdowych końca XX wieku. Produkcja bazuje na sezonie 1998 zmagań WRC.

Wyścigi | samochodowe | rajdy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Colin McRae Rally (1998) Premiera

30lip1998

PS1

18gru1998

PC

producent: Codemasters wydawca: Codemasters wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Colin McRae Rally (1998)

Colin McRae Rally 2.0

Colin McRae Rally 3

Rally Trophy

Colin McRea Rally to pierwsza odsłona jednej z najsłynniejszych serii gier wyścigowych. Stworzona przez Codemasters gra stara się znaleźć złoty środek w formule zabawy, łącząc pewne uproszczenia z możliwie wiernym odwzorowaniem zmagań na trasach.

Mechanika

Do dyspozycji graczy twórcy oddali dwanaście samochodów podzielonych na trzy kategorie, ze względu na stopień trudności prowadzenia. Cztery z nich są ukryte i muszą być odblokowane do zabawy. W stawce znajdują się najpopularniejsze modele ścigające się w latach dziewięćdziesiątych XX wieku, jak subaru impreza WRC, mitsubishi lancer E4, renault maxi megane i toyota corolla WRC, ale też legendarne pojazdy sprzed lat, w tym ford RS200 i lancia delta integrale. Każdy z tych samochodów gracze mogą sprawdzić na w sumie pięćdziesięciu dwóch odcinkach rajdów w ośmiu krajach, które różnią się nawierzchnią i panującymi warunkami atmosferycznymi. Zmagania toczą się m.in. w Australii, Monako, Wielkiej Brytanii czy Grecji.

Colin McRea Rally łączy elementy zręcznościowe z próbą możliwie wiernego odwzorowania rajdowych zmagań. Błędy na trasie prowadzą do uszkodzeń samochodu, które gracze mogą próbować usunąć pomiędzy odcinkami w alei serwisowej. Ogranicza ich jednak krótki czas dostępny na naprawy. Problemy techniczne mogą skutkować brakiem pewnych przełożeń w skrzyni biegów czy świateł niezbędnych do skutecznej walki o czołowe miejsca podczas nocnych odcinków. Dodatkowo przed wyjazdem na trasę możliwa jest zmiana ustawień samochodu, m.in. hamulców, opon czy skrzyni biegów, by dopasować je do panujących warunków.

W grze dostępne są standardowe tryby zabawy, jak pojedynczy wyścig, szkoła jazdy czy walka z czasem. Podstawowy moduł pozwala wziąć udział w mistrzostwach, w których wyniki kolejnych rajdów sumują się do miejsca w klasyfikacji generalnej. Tytuł pozwala też rywalizować wielu graczom na zasadach gorącego krzesła lub na podzielonym ekranie.

Kwestie techniczne

Colin McRea Rally to trójwymiarowa gra wyścigowa, w której autorzy starali się dokładnie odwzorować zmagania sezonu 1998 rajdowych mistrzostw świata. Podczas zmagań opis trasy czyta graczowi pilot Colina McRea, Nicky Grist. Jedną z nowinek w grze jest zastosowana technologia HeadCam View, która po wybraniu jednej z kamer symuluje widok oczami kierowcy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 976 głosów czytelników.

Colin McRae Rally (1998) cena w dniu premiery: 99 PLN

Wymagania wiekowe Colin McRae Rally (1998): Odpowiednia dla każdego wieku.

Colin McRae Rally (1998) Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 233Mhz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D + wykorzystuje joystick
PC
PS1