Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2015, 18:45

autor: Renox

DiRT Rally trafi także na konsole Xbox One i PlayStation 4?

Wygląda na to, że najnowsza propozycja brytyjskiego Codemasters – gra DiRT Rally – zadebiutuje również na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Taka informacja pojawiła się przynajmniej na łamach serwisu GameRating, tajwańskiej organizacji klasyfikującej gry wideo. Deweloperzy nie ujawnili jeszcze swojego stanowiska w tej sprawie.

Nadchodzące DiRT Rally najprawdopodobniej sprawdzą także osoby wyposażone w konsole Xbox One i PlayStation 4. - DiRT Rally trafi także na konsole Xbox One i PlayStation 4? - wiadomość - 2015-12-02
Nadchodzące DiRT Rally najprawdopodobniej sprawdzą także osoby wyposażone w konsole Xbox One i PlayStation 4.

Kilka dni temu informowaliśmy o prawdopodobnej dacie premiery DiRT Rally, najnowszej gry rajdowej tworzonej przez brytyjskie studio Codemasters. Zgodnie z ujawnionymi wówczas przypuszczeniami, wspomniana produkcja zadebiutować ma na rynku pecetów 8 grudnia bieżącego roku, czyli już na początku przyszłego tygodnia. Co ciekawe, istnieją również mocne dowody na to, że omawianą rajdówkę w przyszłości sprawdzą także posiadacze konsol Xbox One oraz PlayStation 4.

Na łamach strony internetowej tajwańskiej organizacji klasyfikującej gry wideo, GameRating, zamieszczone zostały dwie interesujące dla nas karty produktu, z których jednoznacznie wynika, że DiRT Rally tworzone jest najpewniej także z myślą o obecnej generacji konsol. Deweloperzy nie określili jeszcze co prawda swojego stanowiska w tej sprawie, chociaż warto przypomnieć, że w maju tego roku główny projektant tytułu, Paul Coleman, wspominał o szczerej chęci stworzenia odpowiedniej edycji skierowanej właśnie do graczy konsolowych. Co więcej, faktem jest, że Brytyjczycy przy wielu swoich poprzednich produkcjach nie zaniedbywali społeczności skupionej wokół konsol, dlatego też opisywany przypadek byłby w tej kwestii dosyć zaskakującą niespodzianką. Póki co jednak powyższa informacja, choć dosyć wiarygodna, nadal pozostaje w kategorii przypuszczeń.

Przypomnijmy, że DiRT Rally nadal znajduje się w systemie Early Access na platformie Steam, chociaż, wierząc słowom jednego z głównych projektantów, Darrena Haywarda, wkrótce trafić ma w ręce graczy jako pełnoprawna rajdówka. Całość docelowo zaoferować ma gruntowanie przemodelowany model jazdy (wszystko z myślą o zwiększeniu realizmu podczas rozgrywki), kilka zróżnicowanych trybów zabawy oraz kilkanaście odmiennych pojazdów podzielonych na sześć urozmaiconych kategorii.