Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2017, 19:50

Wyciekł nowy zrzut ekranu z Red Dead Redemption 2?

Screenshot z gry przypominającej Red Dead Redemption 2 pojawił się dziś w jednym z tematów na GTAForums. Gracze, oczekujący nowego westernowego hitu od Rockstar Games, rozpoczęli już sprawdzanie jego autentyczności. Sam deweloper milczy jednak w sprawie prawdopodobnego przecieku.

Aktualizacja: Okazało się, że domniemany screen z Red Dead Redemption 2 jest tak naprawdę screenem z gry Wild West Online, nowego MMO w klimatach Dzikiego Zachodu produkowanego przez studio 612 Games.

„Coś interesującego” – brzmi nazwa wątku, w którym umieszczono powyższy zrzut ekranu. - Wyciekł nowy zrzut ekranu z Red Dead Redemption 2? - wiadomość - 2017-05-12
„Coś interesującego” – brzmi nazwa wątku, w którym umieszczono powyższy zrzut ekranu.

Fani „GTA na Dzikim Zachodzie”, przetrzyjcie oczy – tak może wyglądać pierwszy screenshot z Red Dead Redemption 2. Zrzut ekranu pojawił się dziś na GTAForums. Jego autorem był David.E – człowiek, który zarejestrował się na forum tylko po to, by założyć temat zawierający zdjęcie.

Publikacja natychmiast rozpętała gorącą dyskusję dotyczącą prawdziwości wrzuconego screenshota. Użytkownicy GTAForums zdążyli już porównać animację opierania się o barierki z podobną, obecną w zwiastunie gry. Dokonali też skrupulatnej analizy osiodłania konia i zwrócili uwagę na brak cienia rzucanego przez mężczyznę widocznego w tle. Wysnuli stąd przypuszczenie, że screen – jeśli jest autentyczny – pochodzi z wczesnej wersji gry.

Skalą i rozmachem Red Dead Redemption 2 ma pobić wszystkie dotychczasowe gry Rockstara. - Wyciekł nowy zrzut ekranu z Red Dead Redemption 2? - wiadomość - 2017-05-12
Skalą i rozmachem Red Dead Redemption 2 ma pobić wszystkie dotychczasowe gry Rockstara.

Decydujących wniosków jednak nie wyciągnięto. Jak zawsze w wypadku przecieków, tylko oficjalne potwierdzenie autentyczności screenshota przez dewelopera może rozwiać wszelkie wątpliwości. Rockstar, znany z niechęci względem publikowania dużych ilości materiałów promocyjnych naraz, nie odniósł się na razie do przecieku – i prawdopodobnie tego nie zrobi. Graczom pozostają wobec tego typu spekulacje i wiara, że więcej szczegółów dotyczących nowego „GTA na Dzikim Zachodzie” poznają podczas tegorocznych targów E3 – choć i tu obecność Rockstara wydaje się wątpliwa.

Nowy zrzut ekranu to nie pierwszy przeciek związany z drugim Red Dead Redemption. Rodzimy Media Markt postawił graczy w gotowości, kiedy pod koniec marca zasugerował październikową datę premiery produkcji. Z kolei przypuszczalna olbrzymia mapa gry wzbudziła spore nadzieje fanów w kwietniu, jeszcze przed zapowiedzią tytułu. Wśród materiałów oficjalnych znajduje się natomiast wyłącznie zwiastun – który możecie obejrzeć powyżej – i obietnica prezesa zarządu Take-Two związana z optymistyczną wizją Ameryki, jaką miałaby prezentować nowa odsłona cyklu.

Jeśli najnowszy przeciek na nowo rozbudził Wasz apetyt i zaczynacie odświeżanie informacji o grze, sprawdźcie: