Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2016, 19:50

Red Dead Redemption 2 – do sieci wyciekła mapa świata?

Do sieci wyciekła mapa świata, która ma ponoć pochodzić z niezapowiedzianego jeszcze Red Dead Redemption 2. Znajdujące się w niej nazwy geograficzne mogą sugerować, że gra będzie rozgrywać się w tym samym uniwersum, co Mafia III.

Deweloperska mapa, która ma pochodzić z Red Dead Redemption 2

Jeden z użytkowników forum NeoGaf o pseudonimie Mideon opublikował screen przedstawiający mapę świata, która według niego pochodzi z przygotowywanego w tajemnicy Red Dead Redemption 2, a więc bezpośredniej kontynuacji hitu z 2010 roku. Szybko zdjęty obraz został opublikowany prawie dwa dni temu, ale dopiero teraz zaczął wzbudzać większe zainteresowanie, po tym jak zaczęły informować o nim najważniejsze serwisy branżowe. Pierwszy temat podjął TechRadar, który ostatnio twierdził, że rozpoczęto prace nad Grand Theft Auto VI. Jego redaktorzy zapewniają czytelników o autentyczności mapy. Według informatorów strony grafika ma być w rzeczywistości deweloperską ściągawką, przeznaczoną dla artystów i programistów zajmujących się przygotowywaniem wirtualnego świata Red Dead Redemption 2.

Co ciekawe, na mapie znajdujemy dwie lokacje z oryginalnego Red Dead Redemption. Znajdują się one w jej południowo-zachodnim rogu (Wielkie równiny i miasto Blackwater). TechRadar sugeruje, ze brak linii kolejowych w okolicach Blackwater oznacza, że sequel rozegra się przed wydarzeniami przedstawionymi w poprzedniej części. Przypomnijmy, że jej fabuła toczyła się na początku drugiej dekady XX wieku. Układ mapy wskazuje również jasno, że potencjalnie gracze zostaną przeniesieni w okolice centralnych oraz wschodnich Stanów Zjednoczonych, w których krajobrazie dominuje potężna rzeka Missisipi i jej rozległa bagnista delta. Obecność wielu wysp i przepraw wodnych można oznaczać, że w pewnych momentach z konia przesiądziemy się na własną łódź lub statek. Dołączony do obrazu indeks ujawnia istnienie także innych lokacji, takich jak kryjówki gangów czy obozowiska karawan.

Wątpliwości wśród wielu fanów, którzy oceniali autentyczność obrazu, wzbudza obecność miasta o nazwie New Bordeaux. Ta wzorowana na Nowym Orleanie metropolia jest głównym miejscem akcji w nadchodzącej Mafii III. Zbieżność nazw byłaby zastanawiająca gdyby nie to, że za wydanie gry odpowiada firma Take-Two Interactive a więc oficjalny partner i wydawca tytułów Rockstara. Można oznaczać to, ze będziemy mieli do czynienia z początkiem jakieś formy wspólnego uniwersum gangsterskich gier Take-Two, takich jak Grand Theft Auto, Red Dead Redemption i Mafii. Równie dobrze może to być jednak jedynie drobne mrugnięcie okiem w stronę fanów tych cykli.

Fragment oryginalnego świata Red Dead Redemption, który znajdujemy na południowo-zachodnim skraju nowej mapy

  1. Oficjalna strona Rockstar Games