Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2017, 11:00

autor: Góral

E3 2017 – rozpiska tegorocznych konferencji [news zaktualizowany]

Jak co roku kilka największych firm z branży gier wideo zorganizuje swoje konferencje z okazji targów E3. Znamy już dokładne godziny startu poszczególnych prezentacji, więc przygotowaliśmy ich rozpiskę wraz z atrakcjami, na jakie możemy liczyć.

Dodaliśmy informacje o tym, gdzie będzie można obejrzeć poszczególne konferencje.

Zaktualizowaliśmy informacje o konferencjach Ubisoftu i Nintendo.

W przyszłym miesiącu odbędzie się kolejna edycja corocznego święta graczy – E3 2017. Targi będą mieć miejsce w dniach 13-15 czerwca w Los Angeles Convention Center, ale największe firmy działające w branży gier wideo zorganizują własne konferencje poprzedzające oficjalną część imprezy. O większości z nich już wiemy, więc postanowiliśmy zebrać wszystko w jedną całość, a przy okazji pobawić się trochę we wróżkę ze szklaną kulą.

Zeszłoroczne E3 należy zaliczyć do udanych. W tym roku będzie podobnie? / Fot.: e3expo.com - E3 2017 – rozpiska tegorocznych konferencji [news zaktualizowany] - wiadomość - 2017-06-10
Zeszłoroczne E3 należy zaliczyć do udanych. W tym roku będzie podobnie? / Fot.: e3expo.com

Electronic Arts

EA Play 2017, czyli konferencja firmy Electronic Arts, rozpocznie kilkudniowy maraton związany z E3. Odbędzie się ona 10 czerwca o godzinie 21:00 czasu polskiego. Wydawca zapowiedział już pokazy takich gier jak Star Wars: Battlefront II, Need for Speed, Madden NFL 18, FIFA 18 i NBA LIVE 18, ale ma jeszcze jakieś asy w rękawie, a dokładniej pisząc dwa. Kto wie, może będzie nam dane ujrzeć zapowiedź nowej produkcji studia Bioware?

Gdzie obejrzeć?

 1. Twitch
 2. YouTube

Microsoft

11 czerwca o godzinie 23:00 czasu polskiego odbędzie się konferencja Microsoftu. W tym przypadku zapowiedziano prezentację konsoli Project Scorpio. Z pewnością będzie to główna atrakcja, ale raczej nie jedyna. Gigant z Redmond na razie skrzętnie ukrywa resztę niespodzianek, jednak niewykluczone, że doczekamy się zapowiedzi Forzy Motorsport 7 i kolejnej odsłony serii Halo – w końcu od premiery Halo 5: Guardians miną wnet dwa lata. Natomiast w gronie pewniaków znajdują się: Crackdown 3, Phantom Dust HD, Sea of Thieves, State of Decay 2 i… to w sumie tyle. Cała reszta będzie wielką niespodzianką.

Gdzie obejrzeć?

 1. Mixer
 2. Twitch
 3. YouTube

Bethesda Softworks

Następna w kolejce jest firma Bethesda Softworks. Jej konferencja odbędzie się 12 czerwca o godzinie 4:00 czasu polskiego. Większość z nas będzie wtedy spać, ale ci, którzy wytrwają, mogą liczyć na… coś. Ponoć mamy doczekać się zapowiedzi dwóch nowych gier. Jedną z nich najpewniej będzie nowy Wolfenstein, o którym wiemy od dłuższego czasu. Drugi tytuł jest już zdecydowanie trudniejszy do odgadnięcia. Na The Elder Scrolls VI chyba nie ma co liczyć, gdyż w zeszłym roku dyrektor marketingu firmy, Peter Hines, stwierdził, że choć tytuł ten jest planach, to prędzej doczekamy się raczej jakiejś nowej marki. Z pewnością będzie to jedna z ciekawszych konferencji.

Gdzie obejrzeć?

 1. Twitch
 2. YouTube

PC Gaming Show

12 czerwca o godzinie 19:00 czasu polskiego odbędzie się konferencja przeznaczona dla zagorzałych pececiarzy. Tym razem PC Gamer współpracuje z firmą Intel, więc w sieci pojawiły się doniesienia, że na konferencji doczekamy się prezentacji platformy Basin Falls. Ponadto możemy liczyć na pokazy gier od Bohemii Interactive, Tripwire Interactive, Cygames oraz Nexona oraz zapowiedzi nowego dodatku do XCOM 2.

Gdzie obejrzeć?

 1. Twitch

Sony

Sony to stały, mocny punkt programu. Konferencja japońskiego giganta odbędzie się 13 czerwca o godzinie 3:00 czasu polskiego. Co na niej? Gran Turismo Sport, Knack 2, Final Fantasy VII Remake, Days Gone, być może rozgrywka z gier Spider-Man i The Last of Us: Part II oraz godzinna prezentacja God of War. Poza tym z pewnością nie zabraknie zapowiedzi nowych produkcji (Bloodborne 2 i możemy umierać spełnieni) oraz tytułów przeznaczonych dla PlayStation VR.

Gdzie obejrzeć?

 1. PlayStation.com
 2. Twitch
 3. YouTube

Ubisoft

Kolejnym dużym graczem jest Ubisoft. Konferencja firmy odbędzie się 12 czerwca o godzinie 22:00 czasu polskiego. Co nas czeka? Prezentacje The Crew 2, Far Cry 5, nowy Assassin's Creed i South Park: The Fractured But Whole. Niestety zabraknie Beyond Good & Evil 2, ale za to doczekamy się ujawnienia nowej marki, kolejnej odsłony Just Dance i nie tylko.

Gdzie obejrzeć?

 1. Twitch
 2. YouTube

Nintendo

Nintendo nie organizuje normalnej konferencji na E3 od lat i w tym roku również jej nie będzie, ale firma co jakiś czas raczy nas internetowymi prezentacjami. Podczas imprezy obejrzymy Nintendo Spotlight: E3 2017 (13 czerwca o godzinie 18:00 czasu polskiego), której główną atrakcją będzie Super Mario Odyssey. Po zakończeniu tego wydarzenia, rozpocznie się transmisja Nintendo Treehouse: Live at E3, na której przekazane zostaną inne informacje oraz doczekamy się pokazów rozmaitych gier na Switcha i 3DS-a. Obie „konferencje” będzie można oglądać na tej stronie.

Gdzie obejrzeć?

 1. Nintendo.com