Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2017, 10:50

autor: AlexB

Ubisoft na tegorocznych targach E3 - kilka szczegółów dotyczących konferencji

Firma Ubisoft w humorystycznym teaserze zapowiedziała swoją konferencję na targach E3. Pojawi się na niej między innymi South Park: The Fractured But Whole oraz Far Cry 5. Najważniejszą informacją jest jednak ta, że najprawdopodobniej ujrzymy również zupełnie nową markę.

Do rozpoczęcia tegorocznej edycji E3 został nieco ponad tydzień. Firma Ubisoft postanowiła dodatkowo podgrzać atmosferę i wypuściła krótki, humorystyczny teaser zapowiadający targową konferencję wydawcy, która odbędzie się 12 czerwca o godzinie 22:00 czasu polskiego. Widzimy na nim dwóch pracowników francuskiego giganta, którzy prezentują Yvesowi Guillemotowi, prezesowi korporacji, filmowy „przedsmak” ich obecności na targach. Niestety, ze względu na fakt, że mnóstwo tytułów nie zostało jeszcze zaprezentowanych, musi on zostać pocięty. W konsekwencji teaser nie pokazuje zbyt wiele, lecz możemy dowiedzieć się z niego kilku interesujących rzeczy. Zatem jakie informacje są w nim zawarte?

Na filmiku pojawiają się dwie gry, które z pewnością będą obecne podczas konferencji – South Park: The Fractured But Whole oraz Far Cry 5. Produkcja tej pierwszej, choć nie bez problemów, powoli dobiega końca i tytuł ma pojawić się na półkach sklepowych 17 października bieżącego roku. Ta druga natomiast została niedawno zapowiedziana, zatem wszyscy gracze z zaintrygowaniem czekają na kolejne szczegóły na jej temat, zwłaszcza że po raz pierwszy w historii serii akcja Far Cry przeniesie nas do Stanów Zjednoczonych (konkretnie do Montany).

Far Cry 5 z pewnością będzie cieszył się dużym zainteresowaniem podczas tegorocznych targów E3. - Ubisoft na tegorocznych targach E3 - kilka szczegółów dotyczących konferencji - wiadomość - 2017-06-05
Far Cry 5 z pewnością będzie cieszył się dużym zainteresowaniem podczas tegorocznych targów E3.

Jednak chyba najciekawszą rzeczą w zwiastunie zaprezentowanym przez Ubisoft jest pojawiający się na kilka sekund napis „New IP saved for conference”. Francuski gigant szykuje zatem dla graczy zupełnie nową markę. Czy będzie to coś dużego, w stylu serii Far Cry lub Assassin's Creed? A może chodzi po prostu o małą produkcję, przeznaczoną ekskluzywnie na platformę Nintendo Switch? Przekonamy się o tym już 12 czerwca.

Nowe logo, nowa era, nowa marka. - Ubisoft na tegorocznych targach E3 - kilka szczegółów dotyczących konferencji - wiadomość - 2017-06-05
Nowe logo, nowa era, nowa marka.

Teaser zapowiada również kilka innych spraw. Po pierwsze, Yves Guillemot ma coś ogłosić podczas konferencji. Być może chodzi o świeżą strategię firmy Ubisoft, która wraz ze zmianą loga ma wejść w „nową erę”. Po drugie, zaprezentowane zostaną „nowe funkcje”. Prawdopodobnie chodzi tu o dodatki i aktualizacje do już istniejących gier – Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, For Honor, Tom Clancy's The Division lub Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands. Po trzecie w końcu, cała impreza zostanie poprowadzona przez deweloperów. Oznacza to, że prawdopodobnie nie pojawi się na niej Aisha Tyler, która była jej „gospodynią” przez ostatnie pięć lat. Z pewnością to smutna wiadomość dla wszystkich fanów tej amerykańskiej aktorki i komediantki.

Aisha Tyler najprawdopodobniej nie poprowadzi w tym roku konferencji firmy Ubisoft na E3. - Ubisoft na tegorocznych targach E3 - kilka szczegółów dotyczących konferencji - wiadomość - 2017-06-05
Aisha Tyler najprawdopodobniej nie poprowadzi w tym roku konferencji firmy Ubisoft na E3.

Dodatkową porcję informacji na temat nadchodzącej konferencji przedstawiciele Ubisoft przekazali za pomocą oficjalnego bloga firmy. Z zamieszczonego tam wpisu możemy się dowiedzieć, że prócz Far Cry 5 oraz South Park: The Fractured But Whole podczas imprezy zaprezentowany zostanie nowy Assassin's Creed, na temat którego krąży ostatnimi czasy mnóstwo plotek; kolejna odsłona serii Just Dance; zapowiedziane niedawno The Crew 2 oraz „wiele więcej”. Jak powiedział Guillemot:

E3 to moment prawdziwej dumy i emocji nie tylko dla Ubisoftu, lecz również dla całej branży. Cieszymy się, że będziemy mogli podzielić się unikalnym podejściem do tworzenia świata gier i zobaczyć, co takiego szykują nasi koledzy po fachu. (…) Nasze wspaniałe gry, które ujrzycie podczas targów, to efekt pracy wszystkich wspaniałych i utalentowanych zespołów Ubisoft z całego świata, partnerstwa z największymi nazwiskami w branży rozrywkowej, a także wsparcia samych graczy. Dlatego nie możemy się doczekać, aby zaprezentować tysiącom fanów, którzy odwiedzą targi E3 osobiście, oraz milionom śledzącym je z domu to, co dla nich przygotowaliśmy.

Wydaje się zatem, że jest na co czekać. Intryguje przede wszystkim obietnica prezentacji nowej marki, lecz z pewnością kolejny Assassin's Creed oraz Far Cry 5 również przyciągną uwagę mediów branżowych i samych graczy. Niestety, jednego możemy być pewni – w tym roku w Los Angeles nie będzie obecne Beyond Good & Evil 2.