Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2017, 14:31

autor: Vergil

Far Cry 5 zaprezentowane światu na pierwszym zwiastunie

Fani serii Far Cry w końcu się doczekali – firma Ubisoft zaprezentowała zwiastun kolejnej odsłony tego popularnego cyklu, a także podzieliła się pierwszymi konkretami na temat tej produkcji.

Far Cry 5 w skrócie:

  • Akcja toczy się w Hope County w stanie Montanta
  • Głównego bohatera stworzymy sami (wybierzemy płeć i wygląd)
  • Stawimy czoła fanatykom religijnym dowodzonym przez Josepha Seeda
  • Listę dostępnych pojazdów zasilają m.in. samoloty
  • Kampanię ukończymy nie tylko w pojedynkę, ale też w trybie współpracy

Piąta odsłona cyklu Far Cry 5 na dobre zagościła w świadomości graczy. Po ujawnieniu miejsca akcji i zaprezentowaniu światu pierwszej grafiki promocyjnej, nadszedł czas na oficjalny zwiastun oraz materiały prezentujące postacie, które odegrają kluczową rolę w fabule. Produkcja zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 i Xboksa One, a jej premiera ma się odbyć 27 lutego 2018 roku.

Ufaj. Módl się. Bądź posłuszny.

Zacznijmy od tego, że akcja Far Cry 5 będzie toczyć się w Hope County w stanie Montana. Tym razem w roli głównego złego obsadzono niejakiego Josepha Seeda, który kontroluje cały obszar, będąc jednocześnie guru fanatycznego kultu znanego jako „Dzień Sądu”. Jak wskazuje nazwa prowadzonego przez niego ugrupowania, wyznawcy tej religii wierzą, że koniec świata jest bliski – sam Joseph natomiast próbuje uratować tyle „owieczek”, ile zdoła… niezależnie od tego, czy im się to podoba czy nie. Na ten moment jednak trudno jednoznacznie stwierdzić, czy otrzymamy godnego następcę Vaasa Montenegro i Pagana Mina.

Jak widać, ruch oporu nie przebiera w środkach, walcząc z religijnymi fanatykami. - Far Cry 5 zaprezentowane światu na pierwszym zwiastunie - wiadomość - 2017-05-26
Jak widać, ruch oporu nie przebiera w środkach, walcząc z religijnymi fanatykami.

Świat gry będzie miał oczywiście otwartą strukturę, a będziemy go przemierzać zarówno na piechotę i za kierownicami samochodów oraz quadów, jak i za sterami samolotów. Wybór miejsca akcji nie był przypadkowy – przed rozpoczęciem właściwej produkcji deweloperzy wybrali się do Montany, a ich uwagę zwrócił fakt, że jej mieszkańcy zwyczajnie... lubią być odcięci od świata i żyją własnym życiem, być może niezrozumiałym dla osób postronnych. Dzięki temu odwiedzenie wirtualnego odpowiednika miejsca, które gracz może znać z autopsji, może wiązać się ze znacznie bardziej egzotycznymi przeżyciami aniżeli wyprawa do krainy oddalonej o tysiące kilometrów.

Kraina ma się wydawać realna nie tylko dzięki bujnej roślinności i zróżnicowanej faunie, lecz także względu na mieszkające w niej osobowości. Po jednej stronie barykady mamy Josepha i jego popleczników – po drugiej natomiast czekają nasi sojusznicy, którzy pomogą nam stawić czoła tym fanatykom. Mowa o Mary May Fairgrave, czyli barmance, której matka i brat zostali porwani przez fanatyków Seeda; Nicku Rye – zapalonym pilocie obawiającym się o przyszłość najbliższych (i lubującym się w wielkich giwerach); oraz o pastorze Jerome'ie Jeffriesie, który zamierza walczyć z fanatykami w imię wyższego dobra. Możecie ich zobaczyć na poniższych materiałach wideo.

Główny bohater będzie zastępcą szeryfa – w przeciwieństwie do poprzednich części serii, tym razem... sami go sobie stworzymy, decydując o jego płci (po raz pierwszy w historii serii będzie można grać kobietą) i wyglądzie. Grę będzie można ukończyć w pojedynkę – równie dobrze jednak do napisów końcowych będziemy mogli dotrzeć wraz z kompanem, w trybie kooperacji.

Grę kupimy w jednej z trzech wersji. Oprócz standardowej edycji, do sprzedaży trafi także wersja Deluxe (zawierająca dwustronną mapę Hope County, oryginalny soundtrack oraz dwa pakiety DLC), a także edycja Gold (zawierająca dodatkowo przepustkę sezonową).

Na koniec możemy rzucić okiem na kilka oficjalnych screenshotów.

Far Cry 5 zaprezentowane światu na pierwszym zwiastunie - ilustracja #6
Far Cry 5 zaprezentowane światu na pierwszym zwiastunie - ilustracja #7
Far Cry 5 zaprezentowane światu na pierwszym zwiastunie - ilustracja #8