Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2017, 18:35

autor: Ender

Far Cry 5 z akcją w Montanie, pełna zapowiedź 26 maja

Ubisoft opublikował pierwsze filmowe teasery gry Far Cry 5, potwierdzając tym samym, że jej akcja będzie rozgrywać się w amerykańskim stanie Montana. Pełna zapowiedź produkcji ma mieć miejsce 26 maja.

W zeszłym tygodniu firma Ubisoft potwierdziła ostatecznie istnienie piątej odsłony serii Far Cry, nie podając jednak żadnych szczegółów dotyczących tytułu. Deweloper przerwał dziś milczenie, publikując cztery krótkie filmiki, zapraszające graczy do hrabstwa Hope w amerykańskim stanie Montana, potwierdzając tym samym miejsce akcji gry. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że pełna zapowiedź będzie miała miejsce w najbliższy piątek, a więc 26 maja.

Filmy zdają się potwierdzać krążące po sieci pogłoski o tym, że Far Cry 5 zabierze nas do Montany w czasach współczesnych. Według przecieków, gracz wcieli się postać oficera policji, który musi zmierzyć się z zorganizowaną grupą przestępczą. Taki obrót spraw wydają się też sugerować postacie i zdarzenia przedstawione w teaserach. Warto zwrócić również uwagę na to, że Montana, leżąca na północno-zachodnim krańcu Stanów Zjednoczonych, zaoferuje nam zupełnie inne widoki od tych, które mogliśmy znaleźć np. w Red Dead Redemption i innych grach przedstawiających amerykański Zachód. Ten wycinek USA charakteryzuje się bowiem rozległymi i zielonymi równinami, a także niedostępnymi szczytami Gór Skalistych, które porośnięte są gęstymi lasami. Ciekawe więc, jak Ubisoft wykorzysta ten teren podczas rozgrywki.

Far Cry 5 z akcją w Montanie, pełna zapowiedź 26 maja - ilustracja #1
  1. Oficjalna strona serii Far Cry