Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2017, 20:21

LawBreakers zmierza również na PlayStation 4, premiera w tym roku

Sieciowa strzelanka LawBreakers, za której stworzenie odpowiada nowe studio Cliffa Bleszinskiego, poza komputerami PC zadebiutuje także na konsoli PlayStation 4. Premiera gry planowana jest jeszcze na ten rok.

O sieciowej strzelance LawBreakers ostatni raz informowaliśmy w ubiegłym roku, przy okazji rozpoczęcia jej testów alfa. Dziś dowiedzieliśmy się, że debiutanckie dzieło studia Boss Key Productions, które założone zostało przez legendę branży Cliffa Bleszinskiego, poza komputerami PC pojawi się również na konsoli PlayStation 4. Zapowiedź ta opublikowana została na oficjalnym blogu PlayStation. We wpisie znalazły się także informacje na temat przybliżonej daty premiery, która zaplanowana została jeszcze na ten rok (zarówno PC, jak i PS4). Poznaliśmy również szczegóły dotyczące modelu biznesowego gry. Przypomnijmy, że początkowo LawBreakers miało być tytułem free-to-play. Za namową fanów twórcy zrezygnowali jednak z tego pomysłu. Produkcja ukaże się więc w standardowym cyfrowym wydaniu w cenie 29,99 dolarów (ok. 114 zł).

Przedstawiciele dewelopera zapewniają także, że prace nad portem LawBreakers na PlayStation 4 nie wpłyną znacząco na wersję PC. Obie edycje będą różniły się od siebie sposobem rozgrywki, co jest efektem innego modelu sterowania (klawiatura i myszka kontra gamepad). Z tego też powodu gracze pecetowi nie spotkają się z konsolowymi. Jest to ważne, ponieważ tytuł stawia na wykorzystanie specjalnych umiejętności poszczególnych postaci, a także szybką i dynamiczną akcję. Wersja na PlayStation 4 będzie oferowała także słabszą oprawę graficzną w porównaniu z komputerami PC. Twórcy przewidują jednak dodatkowe wsparcie dla konsoli PlayStation 4 Pro (większa wydajność, dodatkowe efekty graficzne). Autorzy zapewniają, że nie przewidują żadnych przepustek sezonowych, płatnych map i DLC dzielących bazę graczy, a także mikrotransakcji wpływających na przebieg rozgrywki, takich jak np. silniejsze bronie i ekwipunek. Kupić będziemy mogli jednak szereg przedmiotów kosmetycznych dla poszczególnych bohaterów.

  1. Oficjalna strona serii LawBreakers