Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2017, 19:15

autor: Ender

Far Cry 5 – pierwsza grafika promocyjna gry

W sieci pojawiła się pierwsza grafika promocyjna gry Far Cry 5. Na ilustracji możemy zobaczyć prawdopodobnego głównego antagonistę tytułu, a także szereg postaci, które spotkamy w trakcie przygody.

Pełna zapowiedź gry Far Cry 5 ma mieć miejsce w ten piątek. W poniedziałek Ubisoft opublikował serię krótkich filmowych teaserów, prezentujących miejsce akcji tytułu, którym jest hrabstwo Hope w amerykańskim stanie Montana. Deweloperzy przedstawili dziś natomiast pierwszą grafikę promocyjną gry. Ilustracja, czerpiąca inspirację z obrazu „Ostatnia Wieczerza”, przedstawia postacie, które spotkamy podczas przygody, w tym najprawdopodobniej głównego antagonistę kampanii dla pojedynczego gracza. Wygląda na to, że twórcy kontynuować będą tradycję cyklu, stawiając w roli czarnego charakteru charyzmatyczną i wygadaną postać, nękającą przez całą grę jej protagonistę.

Twórcy po raz kolejny stawiają na charyzmatycznego antagonistę - Far Cry 5 – pierwsza grafika promocyjna gry - wiadomość - 2017-05-24
Twórcy po raz kolejny stawiają na charyzmatycznego antagonistę

Zdaje się, że Far Cry 5 będzie posiadał silne wątki religijne. Przyglądając się grafice możemy wysnuć wniosek, że antagonista jest pastorem lub kaznodzieją. Dzięki swoim wpływom i wyznawcom zbudował on przestępcze imperium, z którym będzie musiał sobie poradzić główny bohater (według plotek jest on oficerem policji). Niewykluczone, że walczyć będziemy również z uzbrojonymi po zęby milicjami obywatelskimi i innymi groźnymi grupami paramilitarnymi. Po prawej stronie widzimy kobietę, która najpewniej należy do jakieś grupy miłośników natury/hippisów, mogącej odgrywać znaczącą i ciekawą rolę w kampanii. Warto zwrócić także uwagę na frunące w tle samoloty. Do tej pory Far Cry pozwalał nam wzbić się w powietrze jedynie w niewielkim helikopterze. Wprowadzenie nowych lotniczych środków transportu potencjalnie znacząco zmieni i uatrakcyjni sposób zabawy.

  1. Oficjalna strona serii Far Cry